| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > „Apartamenty Biskupin” we Wrocławiu

„Apartamenty Biskupin” we Wrocławiu


Biskupin należy do najciekawszych osiedli Wrocławia. Jest położony we wschodniej części miasta, otoczony jest piękną, przedwojenną architekturą. Integrer uzyskał pozwolenie na budowę, powstanie tam dziewięć apartamentów. Tym samym pojawi się możliwość zamieszkania w tej urokliwej dzielnicy.

Biskupin położony jest w Śródmieściu, na prawym brzegu Odry. Graniczy z osiedlami: Dąbie, Sępolno i Bartoszowice. Pomimo tego, że każde z nich różni się od siebie, przez wielu mieszkańców traktowane jest jako całość, potocznie zwaną Biskupinem. O ile w tak „powiększonym” rejonie od dłuższego czasu słychać o coraz to nowych inwestycjach, to w granicach historycznego Biskupina niewiele się do tej pory działo. Na szczęście zaczęło się to zmieniać.

Osiedle Biskupin to jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc Wrocławia. Znajduje się tu wiele przedwojennych domów i willi. Część z nich została odnowiona, część zachowała się w dobrym stanie. Stylizacji dopełnia wszechobecna zieleń: parki, skwerki, gęsto posadzone drzewa.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

– Dzięki atmosferze, jaka wytworzyła się na Biskupinie, mieszkańcy nie mają poczucia, że mieszkają w wielkim mieście. Nie ma tam typowego dla metropolii pośpiechu, można odpocząć i wyciszyć się – mówi Paweł Melka z firmy konserwatorsko-budowlanej Integer. Dodatkowo mieszkają tu wyjątkowi ludzie – wielu wybitnych profesorów z lwowskimi korzeniami i artyści. Dzięki tym walorom Biskupin jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części Wrocławia.

Jedyne czego tu brakowało to nowe inwestycje, które pomogłyby w rozwoju osiedla. Jednak od jakiegoś czasu firmy zaczęły dostrzegać potencjał tych terenów. Integer S.A., po dziesięciu latach starań o pozwolenie na budowę, właśnie rozpoczyna realizację inwestycji: Apartamenty Biskupin. Będą one miały charakter wiejskiej willi.

– Zaplanowaliśmy dziewięć apartamentów w kameralnym, jednoklatkowym budynku – opowiada P. Melka. Przewidziano też podziemne garaże z miejscem dla każdego właściciela. – Chcemy, aby mieszkanie na tym osiedlu było komfortowe i przyjemne – podkreśla. Z zewnątrz apartamenty wpisują się w architekturę całego osiedla. To był warunek, bez którego nie można by prowadzić prac.

Zobacz także: W jaki sposób można kupić tanie mieszkanie?

Budowa ma się zakończyć w drugiej połowie 2012 roku jednak już dzisiaj nie brakuje osób zainteresowanych mieszkaniem w tej stylowej części miasta. Dzięki nowym inwestycjom, o wyjątkowości Biskupina będą mogli przekonać się kolejni mieszkańcy.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Biskupin położony jest w Śródmieściu, na prawym brzegu Odry. Graniczy z osiedlami: Dąbie, Sępolno i Bartoszowice. Pomimo tego, że każde z nich różni się od siebie, przez wielu mieszkańców traktowane jest jako całość, potocznie zwaną Biskupinem. Fot. materiały prasowe
Biskupin położony jest w Śródmieściu, na prawym brzegu Odry. Graniczy z osiedlami: Dąbie, Sępolno i Bartoszowice. Pomimo tego, że każde z nich różni się od siebie, przez wielu mieszkańców traktowane jest jako całość, potocznie zwaną Biskupinem. Fot. materiały prasowe

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

MojeBiuro24

MojeBiuro24.pl jest platformą dedykowaną biurom rachunkowym w celu ułatwienia pracy księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK