REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Willa Wrocław – inwestycja z kolektorami słonecznymi

REKLAMA

Willa Wrocław to inwestycja, która charakteryzuje się tm, że wykorzystuje kolektory słoneczne do ogrzewania wody użytkowej. Inwestycja Willa Wrocław znajduje się we Wrocławiu przy ul. Rybnickiej 18 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki.

Willa Wrocław

Willa Wrocław to luksusowe osiedle zlokalizowane przy ul. Rybnickiej 18 (u zbiegu ul. Armii Krajowej oraz ul. Krakowskiej) we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Inwestycja jest położona 5 m od granic Parku Wschodniego i tylko 5 km od ścisłego centrum miasta. Do użytku oddanych zostało 8 dwupiętrowych budynków oferujących 89 apartamentów o podwyższonym standardzie i powierzchni 54-147 m2. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa firmy Matusewicz Development Sp. z o.o. Sp. kom.

Instalacja solarna

REKLAMA

Kolektory słoneczne, inaczej solary odgrywają ważną rolę w zdobyciu oraz zatrzymaniu energii słonecznej. Następnym etapem jest przekazanie jej do instalacji, której zadaniem jest dostarczenie energii do podgrzewacza wody użytkowej.  Z reguły solary stosowane są
w domach jednorodzinnych.

REKLAMA

– Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie może być wykorzystane także w budownictwie wielolokalowym, tak jak w przypadku inwestycji Willa Wrocław. Szacujemy, że kolektory słoneczne umieszczone na dachach budynków pokryją do 60% zapotrzebowania energii potrzebnej do ogrzania wody użytkowej – mówi Tadeusz Matusewicz, prezes firmy Matusewicz Development.

By solary działały wydajniej, powinno zwrócić się uwagę na ich położenie. Najbardziej popularnym miejscem na ich usytuowanie jest dach. Kolektory całoroczne będą działać efektywniej, jeżeli ich powierzchnia zostanie skierowana w kierunku południa pod kątem ok. 45 stopni w stosunku do podłoża. Jeśli dach jest płaski, koniczne jest użycie specjalnych podpór korygujących kąt nachylenia.

Ściany z ceramiki

REKLAMA

Stawianie ścian jest istotnym etapem w tworzeniu inwestycji mieszkaniowej. Warto się zastanowić, jakiego materiału użyć, by przyszłym lokatorom zapewnić zdrowy mikroklimat wnętrz. Solidnym i zarazem ekologicznym materiałem jest cegła ceramiczna. Pozwala ona budować energooszczędne ściany zmniejszając ryzyko powstawania mostków termicznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– W Willi Wrocław zastosowano zwiększoną warstwę izolacji ścian, która zapewni ochronę termiczną na poziomie wyższym niż ten wymagany przepisami budowlanymi. Za sprawą takiego rozwiązania, latem ściany będą chronić przed upałem, natomiast zimą zatrzymają ciepło w środku informuje Inwestor.

Ściany wykonane z cegły ceramicznej gwarantują zachowanie najlepszego mikroklimatu
w budynku. Wpływ na to ma pojemność cieplna, która warunkuje stabilizację temperatury we wnętrzach oraz specyficzna struktura materiału normująca wilgotność powietrza. Ponadto, fundamentalnym komponentem cegły ceramicznej jest glina, dzięki czemu materiał budowlany jest ekologiczny.

Przeszklenia

Naturalne światło determinuje nasze samopoczucie. Mimo, iż nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, za pomocą dużych przeszkleń możemy sprawić, że pomieszczenia będą bardziej doświetlone. Przykładem takiego rozwiązania są okna typu portfenetr sięgające od podłogi do sufitu. Odpowiednie usytuowanie takiej stolarki okiennej spowoduje, że do wnętrza dostanie się więcej światła, a dodatkowo pokoje będą za darmo dogrzewane promieniami słonecznymi. Duże okna posiadają także niebagatelne walory estetyczne. Nadają one zarówno bryle budynku, jak i wnętrzom, nowoczesnego charakteru oraz optycznie powiększają przestrzeń. Ponadto przeszklenia pozwalają na podziwianie krajobrazu znajdującego się za oknem.

– W Willi Wrocław mieszkańcy mogą cieszyć się relaksującym widokiem fauny i flory Parku Wschodniego. Duże przeszklenia pozwalają dostrzec zmiany zachodzące w otaczającej osiedle naturze bez wychodzenia z domu – dodaje Tadeusz Matusewicz.

W przypadku dużych okien zaleca się wyposażenie ich w rolety zewnętrze. Rolety stanowią doskonałą barierę przed warunkami atmosferycznymi. Mogą także być dodatkową izolację termiczną, która latem zapobiegnie zbytniemu nasłonecznieniu pomieszczeń, natomiast zimą pomoże zachować ciepło.

Ogrzewanie

Montując okna sięgające od sufitu do podłogi należy zastanowić się nad rozwiązaniem, które zniweluje uczucie chłodu w pobliżu przeszkleń. Idealną propozycją są grzejniki kanałowe, czyli kaloryfery zamontowane w podłodze wzdłuż stolarki okiennej. Grzejniki są skonstruowane tak, by wytwarzać strumień ciepła, tworząc tzw. kurtynę powietrzną. Tego typu rozwiązanie równomiernie ogrzewa pomieszczenie, jednocześnie osuszając szyby, na których w chłodnych okresach może gromadzić się para wodna. Dużą przewagą nad tradycyjnymi kaloryferami jest estetyczny, niemal niezauważalny wygląd. Jedynym widocznym elementem jest metalowa lub drewniana kratka wbudowana w podłogę.

Na rynku dostępnych jest wiele ekologicznych rozwiązań dedykowanych budownictwu mieszkaniowemu. Inwestorzy powinni być zobligowani do tego, by nowe inwestycje charakteryzowały się nie tylko komfortem użytkowania, ale i funkcjonowały w zgodzie z naturą. Niskie zapotrzebowanie energetyczne budynków to oszczędności dla mieszkańców oraz mniejsze obciążenie dla środowiska.

Zobacz także:  Dopłaty do systemu solarnego – różne w zależności od rodzaju kolektora

Zobacz także:  Czy warto zdecydować się na zestaw solarny?

Zobacz także:  Jak prawidłowo dobrać elementy instalacji solarnej?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA