| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Sypialnia > Meble > Materace dla alergików – czym się charakteryzują?

Materace dla alergików – czym się charakteryzują?

Objawy alergii potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, pozbawiając nas komfortu i dobrego samopoczucia. Możemy z nimi walczyć nie tylko za pomocą medykamentów, ale także poprzez odpowiednie przystosowanie otaczającej nas przestrzeni. Miejscem, od którego należy zacząć jest sypialnia.

Roztocza to  mikroskopijne pajęczaki, które żyją w domowym kurzu i żywią się złuszczonym naskórkiem człowieka. Ciepło i wilgoć stwarzają im idealne warunki do rozmnażania. Nie trudno się zatem domyśleć, że znajdziemy je w pościeli i materacu, na którym śpimy. Aby wyeliminować je z sypialni, nie wystarczy poprzestać na częstej zmianie pościeli. Najlepiej regularnie ją wietrzyć i przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości materac o właściwościach antyalergicznych.

Powszechny jest pogląd, że wszystkie naturalne materiały są odpowiednie dla alergików. W dużym stopniu jest to prawda – właściwości antyalergiczne posiadają m.in. materace z wypełnieniem lateksowym. Uzyskuje się je dzięki połączeniu mleczka z drzewa kauczukowego z lateksem syntetycznym. Tego rodzaju wkład pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co chroni materac przed rozwojem bakterii, pleśni i innych alergenów.

Zobacz także: Jak dobrać najlepszy materac dla siebie?

Pomimo wielu zalet zdarza się, że nawet lateks bywa źródłem alergii. Dzieje się to bardzo rzadko, zwykle wtedy, gdy osoby w swojej pracy zawodowej mają z nim codzienny kontakt. Warto wówczas wybrać inny, przyjazny dla wrażliwej skóry materac, np. z płytą z włókna kokosowego. Zapewnia ono swobodny przepływ powietrza, pochłania pot wydzielany podczas snu i wilgoć z otoczenia.

Materac. Fot. Janpol

Chociaż nie istnieje uniwersalny materiał, bezpieczny dla wszystkich alergików, można znaleźć surowce, które uczulają znacznie rzadziej niż inne, a przy okazji posiadają cenne właściwości zdrowotne. Dzięki odpowiedniemu materacowi, będziemy mogli cieszyć się spokojnym snem, pozbawionym uciążliwych dolegliwości związanych z alergią. 

Zobacz także: Jakie są rodzaje materaców, czym różnią się między sobą?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK