| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Salon > Sprzęt RTV i AGD > Telefon dla seniora

Telefon dla seniora

Telefon dla seniora daje nam możliwość kontaktowania się w prosty sposób. Babcia i dziadek coraz częściej przebywają poza domem, co utrudnia nam zastanie ich przy telefonie stacjonarnym – rozwiązaniem jest zaopatrzenie seniora w mobilny telefon.

Telefon dla seniora powinien być prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Takie rozwiązanie staje się prawie niezbędne. Coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju aktywności dla seniorów. Zachwycili się Nordic Walking i zajęciami na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Jak w tej sytuacji się z nimi skontaktować, skoro nie siedzą w domu, blisko telefonu stacjonarnego?

To przewrotne pytanie, chociaż nie do końca nieuzasadnione. Oferta dla osób w wieku 65+, na ciekawe spędzanie czasu w towarzystwie i poza domem, jest bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od zajęć artystycznych, przez naukowe, aż do sportowych.

Zobacz także: Jak zaaranżować kącik telewizyjny?

Te zmiany w kondycji społeczeństwa są bardzo chętnie wspierane przez różnego rodzaju instytucje. Sami seniorzy także z entuzjazmem organizują rozmaite przedsięwzięcia, dzieląc się wiedzą i korzystając ze swoich doświadczeń. Większa mobilność wiąże się jednak z utrudnionym kontaktem z najbliższymi.

– Z dużym entuzjazmem obserwujemy coraz więcej inicjatyw mających na celu wyeliminowanie społecznego wykluczenia osób starszych. Wszelkiego rodzaju akcje aktywizujące Seniorów są bardzo bliskie założeniom naszej marki, przez co chętnie je wspieramy – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom w Polsce. W dużym zaangażowaniu społecznym tej grupy konsumenckiej widzimy również korzyści dla nas. Osoby, dla których ważny jest rozwój osobisty w każdym wieku, będą szukały dla siebie odpowiednich sposobów na utrzymanie kontaktu z bliskimi, niezależnie od miejsca i czasu. A my możemy te potrzeby zaspokoić. – tłumaczy Grzegorz Możdżyński.

Telefon dla seniora może być atrakcyjny wizualnie, nawet jeśli będzie prosty w obsłudze. Oprócz dodatkowych funkcji, jak radio FM czy Bluetooth, telefon dla seniora powinien być wyposażony w dyskretny przycisk alarmowy, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa, zapewniając szybkie i bezpośrednie połączenie w sytuacji wymagającej otrzymania natychmiastowej pomocy.

Źródło: Emporia

Zobacz także: Żelazko: jakie wybrać?

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Telefon dla seniora to rozwiązanie wielu problemów. Fot. Fotolia
Telefon dla seniora to rozwiązanie wielu problemów. Fot. Fotolia

Telefon dla seniora. Fot. Emporia
Telefon dla seniora. Fot. Emporia

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »