| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Salon > Projekt salonu > Jak aranżacyjnie podzielić salon na strefy?

Jak aranżacyjnie podzielić salon na strefy?

W nowym budownictwie, salon jest zazwyczaj usytuowany w otwartej przestrzeni, gdzieś pomiędzy kuchnią i korytarzem. Dobrym rozwiązaniem na aranżację takiego nieokreślonego wnętrza salonu jest podzielenie go na strefy.

Wydaje się, że salon jest powierzchnią, z aranżacją, której nie ma najmniejszych problemów. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, głównym założeniem dla tego wnętrza, jest stworzenie kompleksowej strefy relaksu. Mimo to, salon jest często przechodnim pomieszczeniem, narażonym na zgiełk kuchni i korytarza. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem, jest podzielenie wnętrza na kilka różnych obszarów, z których każdy z osobna, będzie spełniał funkcje sprzyjające wypoczynkowi.

Kącik telewizyjny czy czytelnia?

W małych mieszkaniach rzadko mamy szansę na stworzenie samodzielnego salonu. Tak zwany „pokój dzienny”, dzielimy między inne różne pomieszczenia. Dla powiększenia przestrzeni, wielu z nas decyduje się na zburzenie niepotrzebnych ścian i przekształcenie mieszkania w otwartą przestrzeń. To szczególnie popularne rozwiązanie w nowym budownictwie, gdzie często mamy do czynienia z salonem z aneksem kuchennym lub salonem otwartym na przedpokój. Takie rozplanowanie przestrzeni pozwala zyskać więcej miejsca. Niestety, zaburza także możliwości aranżacyjne.

Zobacz także: Jak stworzyć wiosenną aranżację salonu?

Projektując kącik relaksu w salonie musimy, bowiem wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, na przykład fakt, że dźwięki gotowania dobiegające z aneksu kuchennego, mogą zagłuszać dźwięk telewizora itp. Wielu, staje także przed innym dylematem. Nie dysponując odpowiednio dużym metrażem, muszą wybrać czy w salonie powinien znaleźć się kącik telewizyjny czy może biblioteka z domową czytelnią. Na szczęście, przy odrobinie pomysłowości, te dwie strefy można ze sobą sprytnie połączyć.

Zobacz także: Jak łatwo zmieniać wystrój w salonie?

Wygodna i modna strefa wypoczynku

Wypoczynek jest niezbędnym elementem aranżacji salonu. Bez niego, nie spełniałby on swojej roli. W dobrze wyposażonej strefie relaksu w salonie, nie może zabraknąć wygodnej dwuosobowej lub trzyosobowej sofy, fotela i stolika do kawy. Jeśli sofa posiada dodatkową opcję rozkładania, możemy przekształcić salon w pokój gościnny.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wydaje się, że salon jest powierzchnią z aranżacją, której nie ma najmniejszych problemów. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, głównym założeniem dla tego wnętrza, jest stworzenie kompleksowej strefy relaksu. Fot. Iwona Klęczaj, www.jojodesign.com.pl
Wydaje się, że salon jest powierzchnią z aranżacją, której nie ma najmniejszych problemów. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, głównym założeniem dla tego wnętrza, jest stworzenie kompleksowej strefy relaksu. Fot. Iwona Klęczaj, www.jojodesign.com.pl

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Węgiel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »