| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Ściany pomalowane z fantazją

Ściany pomalowane z fantazją

Warto wiedzieć, że pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Gładkie ściany mogą się znudzić. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na tapety. Możemy stworzyć ścianę z fakturą lub z imitacją faktury. Efekty mogą być rozmaite. Wszystko zależy od rodzaju użytej farby i narzędzi.

Tynk strukturalny to gęsta masa, która zawiera drobne kamyki oraz gruby piasek. Nakładamy go na zagruntowaną ścianę. Narzędzia niezbędne nam do pracy to paca murarska oraz wałek lub sztywny pędzel. Faktura, jaką uzyskamy za pomocą tynku strukturalnego przypomina stary tynk, nazywany potocznie „barankiem”.

Farba strukturalna od strukturalnego tynku różni się zarówno rodzajem wypełniacza (zawiera tylko piasek krzemianowy), jak i konsystencją. Farbę tę nakładamy przy pomocy pędzla lub wałka. Efekt, jaki otrzymamy, będzie przypominał ten ze strukturalnego tynku, jednak ściana pokryta tego rodzaju farbą jest gładsza.

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Bejca ścienna jest to środek transparentny, który nakładamy na wcześniej przygotowany podkład z farby lub też z tynku. Świetnie sprawdza się ona przy cieniowanym wybarwianiu ściany. Do tego zabiegu niezbędna nam będzie szczotka lub pędzel.

Masę szpachlową nakładamy krótkimi lub długimi pociągnięciami packi weneckiej na wcześniej gładko zagruntowanej powierzchni. Ciekawy efekt możemy otrzymać, szpachlując dwoma kolorami. Po wypolerowaniu ściana będzie przypominać stiuk (imitację marmuru).

Zobacz także: Jaką farbę wybrać do pomalowania łazienki?

Pamiętajmy, że istotne jest, jakich narzędzi użyjemy do malowania. Inny efekt otrzymamy, malując za pomocą wałka, packi, pędzla czy gąbki. Pamiętajmy, że czasem producenci rekomendują stosowanie konkretnych narzędzi.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.
Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ31
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem Infor.pl »