| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Ściany pomalowane z fantazją

Ściany pomalowane z fantazją

Warto wiedzieć, że pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Gładkie ściany mogą się znudzić. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na tapety. Możemy stworzyć ścianę z fakturą lub z imitacją faktury. Efekty mogą być rozmaite. Wszystko zależy od rodzaju użytej farby i narzędzi.

Tynk strukturalny

Tynk strukturalny to gęsta masa, która zawiera drobne kamyki oraz gruby piasek. Nakładamy go na zagruntowaną ścianę. Narzędzia niezbędne nam do pracy to paca murarska oraz wałek lub sztywny pędzel. Faktura, jaką uzyskamy za pomocą tynku strukturalnego przypomina stary tynk, nazywany potocznie „barankiem”.

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Farba strukturalna

Farba strukturalna od strukturalnego tynku różni się zarówno rodzajem wypełniacza (zawiera tylko piasek krzemianowy), jak i konsystencją. Farbę tę nakładamy przy pomocy pędzla lub wałka. Efekt, jaki otrzymamy, będzie przypominał ten ze strukturalnego tynku, jednak ściana pokryta tego rodzaju farbą jest gładsza.

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Bejca ścienna

Bejca ścienna jest to środek transparentny, który nakładamy na wcześniej przygotowany podkład z farby lub też z tynku. Świetnie sprawdza się ona przy cieniowanym wybarwianiu ściany. Do tego zabiegu niezbędna nam będzie szczotka lub pędzel.

Masa szpachlowa

Masę szpachlową nakładamy krótkimi lub długimi pociągnięciami packi weneckiej na wcześniej gładko zagruntowanej powierzchni. Ciekawy efekt możemy otrzymać, szpachlując dwoma kolorami. Po wypolerowaniu ściana będzie przypominać stiuk (imitację marmuru).

Zobacz także: Jaką farbę wybrać do pomalowania łazienki?

Pamiętajmy, że istotne jest, jakich narzędzi użyjemy do malowania. Inny efekt otrzymamy, malując za pomocą wałka, packi, pędzla czy gąbki. Pamiętajmy, że czasem producenci rekomendują stosowanie konkretnych narzędzi.

Aktualizacja: 21.07.2011

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.
Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Personel i Zarządzanie189,00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

SIE30
TydzieńPWŚCPSN
3128293031123
3245678910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza - Bezpiecznie i pewnie prowadzimy do celu

Zostań ekspertem Infor.pl »