| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Jak zatrzymać ciepło w domu?

Jak zatrzymać ciepło w domu?

W domu niezwykle ważne jest, aby zminimalizować wydatki ponoszone na energię elektryczną. Gdy posiadasz w swoim gospodarstwie domowym zarówno ogrzewanie jak i klimatyzację wówczas urządzenia te pochłaniają około 70% całych wydatków na energię elektryczną w domu. Warto zatroszczyć się o to, aby zminimalizować te koszty redukując zużycie energii.

Główną przyczyną utraty ciepła w domu są nieszczelne okna i drzwi. Jeżeli uda ci się je uszczelnić wówczas utrata ciepła jest niższa nawet o 30%. Jest to duży zysk, przy stosunkowo małym nakładzie pracy.

Aby uszczelnić otwory w ościeżnicach okiennych i drzwiowych użyj masy wypełniającej. Jest to materiał skomponowany na bazie silikonu. Niezwykle ważne jest, abyś odpowiednio dobrał uszczelniacz do materiału z jakiego wykonane są ościeżnice. Jeżeli posiadasz drewniane ościeżnice, wtedy masa uszczelniająca musi być wodoodporna i plastyczna. Pamiętaj, iż drewniane ościeżnice kurczą się i rozszerzają w zależności od wilgotności pomieszczenia.

Gdy nie wiesz jaki uszczelniacz wybrać najlepiej poradzić się fachowca w specjalistycznym sklepie. Masy wypełniające różnią się nie tylko w zależności od przeznaczenia, ale również cenowo.

Gdy zakupisz odpowiedni uszczelniacz przygotuj powierzchnię do wypełnienia jej masą uszczelniającą. W tym celu usuń brud, kurz z powierzchni do uszczelniania. Jeżeli pokryta jest ona starą, łuszczącą się farbą również ją usuń.

Pamiętaj, by powierzchnia była sucha.

Polecamy: Jak okiełznać zbuntowane drzwi

Zwróć uwagę na to, jaką posiadasz masę uszczelniającą, gdyż niektóre mogą być stosowane tylko na zagruntowaną powierzchnię. Do aplikowania uszczelniacza użyj specjalnego pistoletu. Najpierw odetnij czubek tuby pod katem 45°.

Najlepiej zrób to ostrym nożykiem ( gdy prosto utniesz tubę wówczas trudniej ci będzie nałożyć uszczelniacz, który wypływa z tuby wolno).

Następnie umieść tubę w pistolecie i w delikatny sposób naciśnij na jego spust. Gdy uszczelnisz już wybrane miejsca zakręć dołączoną nakrętką końcówkę tuby.

Czytaj także: Wymiana drzwi wejściowych

Aby nie ubrudzić ścian w okolicach ościeżnicy zabezpiecz je taśmą malarską.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »