| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Jak przygotować ścianę do malowania?

Jak przygotować ścianę do malowania?

Malowanie to dość łatwa czynność, jednak czasochłonna z uwagi na powierzchnie, które należy pomalować i czas potrzebny na wyschniecie farby. Żeby uniknąć komplikacji podczas malowania i nie narażać się na dodatkowa stratę czasu – poświęć kilka chwil na dobre przygotowanie ścian do malowania.

Ściany, jak wszystkie inne sprzęty w mieszkaniu kurzą się i brudzą. Zarówno kurz jak i tłuszcz na ścianie sprawi, że farba będzie źle ją pokrywać. Dlatego przed malowaniem umyj ściany wodą rozrobioną z mydłem malarskim lub delikatnym detergentem. Możesz w tym celu wykorzystać duży pędzel ławkowiec.

Przed nałożeniem farby ściana musi być sucha. Dlatego najlepiej jest umyć ją dzień przed planowanym malowaniem.

Przed nałożeniem nowej warstwy farby musisz się jej koniecznie pozbyć. Możesz użyć specjalnego środka pleśniobójczego lub sam przygotować jego substytut. Zrób roztwór wybielacza z wodą w stosunku 1:4 i umyj nim ścianę w miejscu wystąpienia pleśni – zrób to w rękawicach ochronnych.

Tak umytą ścianę pozostaw do wyschnięcia na 32 godziny. By uzyskać lepszy efekt możesz wybrać farbę do ścian z problemem pleśni.

Starą farbę, która odpryskuje i się łuszczy musisz bezwzględnie usunąć szpachelką. Dotyczy to również ścian drewnianych.

Pamiętaj o zalakierowaniu otworów po sękach, by zablokować wypływanie żywicy.

Warstwę farby możesz nałożyć na tapetę, ale wówczas musisz się liczyć z tym, że pomalowaną tapetę będzie trudniej usunąć. Wytapetowaną ścianę również musisz przygotować. 

Polecamy: Jak łatać ściany

Odetnij wszystkie ostające elementy, a ewentualne wybrzuszenia natnij i przyklej do ściany. Tapetę umyj wodą z detergentem.

Ostatnim elementem przygotowania ścian do malowania jest odkręcenie włączników i gniazdek elektrycznych. 

Czytaj także: Jak prawidłowo rozprowadzić kable antenowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »