| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Jak okiełznać zbuntowane drzwi?

Jak okiełznać zbuntowane drzwi?

Drzwi wejściowe, podobnie jak i wewnętrzne nie tylko cieszą oko wyglądem, wyciszają hałas, chronią przed włamaniem i wpływem czynników zewnętrznych, mogą również spędzać właścicielom sen z powiek.

Zacinający się zamek, szurające skrzydło drzwiowe, czy uciążliwe skrzypienie przy otwieraniu i zamykaniu to najczęstsze usterki związane z drzwiami. Na szczęście można je łatwo usunąć z pomocą narzędzi, które znajdują się w każdym domu.

Wystarczą: wkrętak płaski i krzyżakowy, strug, młotek, preparat WD40, wiertarka i papier ścierny.

Przyczyna problemów z zamykaniem drzwi może być uszkodzona gałka. Najlepiej byłoby ją wymienić.

Musisz zatem kupić nową gałkę i możesz samodzielnie ją założyć. Najpierw przymocuj do drzwi zatrzask, następnie wsuń gałki z jednej i drugiej strony drzwi – musisz je teraz skręcić.

Różnica poziomów między zatrzaskiem a szyldzikiem to kolejny powód niedotykania się drzwi. Można temu zaradzić na dwa sposoby. 

Polecamy: Jak naprawić moskitierę

Po pierwsze sprawdź stan zawiasów – jeśli się obniżyły lub zdeformowały możesz spróbować je dokręcić lub wymienić. Możesz też włożyć zapałki do otworów w ościeżnicy, jeśli wkręty nie trzymają właściwie zawiasów.

Po drugie możesz przesunąć szyldzik. Odkręć go od ościeżnicy i dłutem wybierz kawałek drewna ku górze lub dołowi – w zależności od tego, czy chcesz szyldzik zamontować niżej lub wyżej. Teraz wystarczy, że przykręcisz szyldzik w nowym miejscu na ościeżnicy.

To dość popularny problem, który łatwo możesz rozwiązać. Wpuść kilka kropel preparatu WD40 do środka zamka i przekręć kilka razy klucz, by rozprowadzić preparat we wnętrzu zamka. Z użyciem środka WD40 poradzisz sobie również ze skrzypiącymi drzwiami – wpuść kilka kropel preparatu do zawiasów otwartych drzwi.

Czytaj także: Naprawa uszkodzonego dzwonka

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »