| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Jak stworzyć sobie warsztat pracy?

Jak stworzyć sobie warsztat pracy?

Dobrze zorganizowany i wyposażony warsztat pracy jest niezbędny dla osoby, która dba o swój dom, ogród i samodzielnie dokonuje drobnych napraw i remontów.

Jeżeli chcesz stworzyć warsztat pracy w pomieszczeniu gospodarczym zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Bardzo istotną rolę w miejscu pracy odgrywa odpowiednia wentylacja. Optymalną opcją jest usytuowanie warsztatu między oknem a drzwiami. Jeżeli nie masz takiej możliwości rozważ zainstalowanie wymuszonej wentylacji czyli, np. wentylatora.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest oświetlenie. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu gospodarczym są okna to pewnie dostarczają one odpowiedniej ilości światła w dzień, natomiast gdy nie ma możliwości wstawienia okien ściennych można pomyśleć o oknach dachowych. Jeżeli potrzebujesz sztucznego oświetlenia pamiętaj, by nie stosować jarzeniówek, gdyż ich światło powoduje, iż zmienia się postrzeganie szybko obracających się elementów narzędzi np. frezarek czy wiertarek.

Do odpowiedniej organizacji pracy w warsztacie konieczny jest blat roboczy. Jeżeli twój warsztat służy jednocześnie jako pomieszczenie gospodarcze zdecyduj się na blat składany i szafę z perforowaną tylną ścianą. Gdy natomiast warsztat nie będzie współdzielony z pomieszczeniem gospodarczym  optymalny będzie wolno stojący blat.

Wygodę i efektywność w warsztacie zapewni odpowiednie ustawienie narzędzi stacjonarnych, tak by przechodzenie od jednego do drugiego nie było trudne.

Podłoga w warsztacie musi być wykonana z materiału łatwego do utrzymania w porządku, np. antypoślizgowe płytki ceramiczne. Staraj się, abyś w warsztacie pracy miał jak najmniej szpar pod szafkami, gdyż zbiera się tam nie tylko kurz, ale również mogą wpadać tam małe elementy, których w warsztacie nie brakuje, np. śrubki, nakrętki.

Polecamy: Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował

Pamiętaj również o odpowiedniej instalacji przewodów elektrycznych, w taki sposób, by nie plątały się pod nogami i nie powodowały spadania narzędzi.

Czytaj także: Etapy prac

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Business Media Software Solutions

Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK