| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak czyścić fugi?

Czy wiesz jak czyścić fugi?

Zniszczone fugi to jeden z najczęstszych problemów występujących w łazience. Ich czyszczenie może być bardzo pracochłonne, więc musimy dobrze zorganizować naszą pracę. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Fugi możemy czyścić przy użyciu pasty do zębów, za pomocą szczoteczki. Kolejnym dobrym sposobem jest użycie dowolnego środka do dezynfekcji, zawierającego chlor, który doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Wybielacz do odzieży również pomoże nam w walce z brudem. Wystarczy, że polejemy nim fugi, a następnie spłuczemy go wodą.

Możemy zmieszać proszek do pieczenia z niewielką ilością wody. Powstanie nam papka, którą nanosimy na fugi i szorujemy je za pomocą szczoteczki do zębów.

Kolejnym dobrym sposobem jest wykorzystanie sody. Wystarczy zmieszać ją z małą ilością wody, nałożyć powstałą papkę na szczoteczkę i czyścić. Na końcu spłukać wodą.

Jeżeli nasze fugi są koloru białego, możemy przygotować papkę z mielonej kredy i wody lub użyć mieszanki wykonanej z pół litra octu na litr wody. Kolejnym dobrym sposobem jest kilkakrotne przetarcie fug szmatką nasączoną sokiem z cytryn i zmycie go po paru minutach.

Jeśli powyższe sposoby nie przyniosą nam oczekiwanego efektu, będziemy musieli zainwestować w profesjonalny środek chemiczny, służący do odświeżania fug.

Ostatecznym sposobem odświeżenia wyglądu fug jest ich pomalowanie. Do tej czynności możemy użyć farby lub masy renowacyjnej. Fugi malujemy za pomocą pędzla lub gąbki. Przed rozpoczęciem warto okleić płytki taśmą malarską. Unikniemy wtedy odbarwienia ich.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

reklama
Praca

Oferty pracy z praca.pl

Ostatnio na forum

Eksperci infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem Infor.pl »