| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci?

Czy wiesz jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci?

Elektrośmieci - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie: zepsute komputery, zabawki, stare AGD, zużyte świetlówki. Są niebezpiecznymi odpadami - zawierają trujące substancje. Muszą być zbierane, poddane bezpiecznemu przetworzeniu, przekazane do recyklingu.

Do punktu zbierania - elektrośmieci możesz oddawać w nieograniczonej ilości. Ich baza adresowa znajduje się m.in. na stronach internetowych urzędów gmin oraz na www.elektrosmieci.pl. Informacje możesz uzyskać dzwoniąc na infolinię ElektroEko 801011180. Jeżeli w danym mieście nie ma gminnego punktu zbierania, elektrośmieci możesz oddać do firmy zbierającej odpady komunalne.

Do sklepu lub hurtowni - możesz oddać stary sprzęt w momencie zakupu nowego, tego samego typu, na zasadach wymiany w proporcji 1:1 (np. kupując telewizor oddajesz stary). Sklep powinien przyjąć elektrośmieci bezpłatnie. Placówki handlowe często proponują, że dostarczając zakupiony sprzęt, odbiorą stary. Jeżeli nie - musisz zapewnić transport we własnym zakresie. W sklepach z oświetleniem powinny znajdować się specjalne pojemniki, do których można wrzucić zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne.

Do serwisu - możesz oddać urządzenia, których naprawa nie jest już możliwa. Serwisant może odmówić przyjęcia elektrośmieci tylko wtedy, gdy klient przyniesie sprzęt od razu z zamiarem pozbycia się go, a nie naprawy oraz gdy stare urządzenie stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników serwisu.

Do punktu skupu złomu, o ile prowadzi rejestrowaną działalność kresie zbierania tego rodzaju. Punkt skupu złomu powinien przyjąć każdą ilość zużytego sprzętu, bez względu na jego rodzaj.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »