| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci?

Czy wiesz jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci?

Elektrośmieci - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie: zepsute komputery, zabawki, stare AGD, zużyte świetlówki. Są niebezpiecznymi odpadami - zawierają trujące substancje. Muszą być zbierane, poddane bezpiecznemu przetworzeniu, przekazane do recyklingu.

Do punktu zbierania - elektrośmieci możesz oddawać w nieograniczonej ilości. Ich baza adresowa znajduje się m.in. na stronach internetowych urzędów gmin oraz na www.elektrosmieci.pl. Informacje możesz uzyskać dzwoniąc na infolinię ElektroEko 801011180. Jeżeli w danym mieście nie ma gminnego punktu zbierania, elektrośmieci możesz oddać do firmy zbierającej odpady komunalne.

Do sklepu lub hurtowni - możesz oddać stary sprzęt w momencie zakupu nowego, tego samego typu, na zasadach wymiany w proporcji 1:1 (np. kupując telewizor oddajesz stary). Sklep powinien przyjąć elektrośmieci bezpłatnie. Placówki handlowe często proponują, że dostarczając zakupiony sprzęt, odbiorą stary. Jeżeli nie - musisz zapewnić transport we własnym zakresie. W sklepach z oświetleniem powinny znajdować się specjalne pojemniki, do których można wrzucić zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne.

Do serwisu - możesz oddać urządzenia, których naprawa nie jest już możliwa. Serwisant może odmówić przyjęcia elektrośmieci tylko wtedy, gdy klient przyniesie sprzęt od razu z zamiarem pozbycia się go, a nie naprawy oraz gdy stare urządzenie stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników serwisu.

Do punktu skupu złomu, o ile prowadzi rejestrowaną działalność kresie zbierania tego rodzaju. Punkt skupu złomu powinien przyjąć każdą ilość zużytego sprzętu, bez względu na jego rodzaj.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK