| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak wykorzystać orzechy piorące do prania w pralce?

Czy wiesz jak wykorzystać orzechy piorące do prania w pralce?

Orzechy piorące nadają się do wszystkich rodzajów tkanin, kolorów, trybów i temperatur prania. Jak ich prawidłowo używać do prania tkanin w pralce?

5-7 połówek łupin orzecha (w zależności od stopnia zabrudzenia rzeczy) włóż w woreczku do pralki (na spód, albo na wierzch prania). Zwróć uwagę, aby woreczek przemieszczał się swobodnie w bębnie.

Łupiny powinny mieć stały kontakt z wodą - najlepiej, gdy pralka wypełniona jest do ¾ pojemności. Woreczek zostaw w pralce do zakończenia prania.

Saponina w zimnej wodzie rozpuszcza się wolniej niż w gorącej, przy praniu w niskiej temperaturze (30˚C) wydłuż czas prania albo namoczyć pranie wraz z orzechami, by zwiększyć ich skuteczność.

Po skończonym praniu woreczek wyjmij, a łupiny wysusz. Średnio możesz liczyć na trzykrotne użycie tych samych orzechów przy praniu w temperaturze do 30°C, dwukrotne przy 40°C, jedno- lub dwukrotne w 60°C i jednorazowe przy praniu w temperaturze 90°C.

Kilogram łupin orzechów dla czteroosobowej rodziny wystarcza na 1 rok - przy 2-3 praniach tygodniowo.

Orzechów używaj do całkowitego wypłukania saponiny – wtedy łupiny zmieniają kolor na jaśniejszy, tracą połysk i lepią się - potrzyj orzech mokrym palcem – gdy się pieni, nadal zawiera saponinę. Na początku łupiny są twarde, a w kontakcie z wodą stają się coraz miększe.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »