| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak prawidłowo zdejmować miarę?

Czy wiesz jak prawidłowo zdejmować miarę?

Miary z figury mogą być zdejmowane w różnej kolejności. Osoba mierzona powinna stać prosto, ale swobodnie. Niewłaściwa postawa przy zdejmowaniu miar może być powodem wielu poprawek, które trzeba wprowadzić podczas szycia.

Długość tyłu - mierzy się od siódmego kręgu szyi do tasiemki opasującej talię. Różnice między miarami długości przodu i długości tyłu charakteryzują postawę (figura normalna, pochyła, sprężysta, otyła). Przy przeciętnej figurze długość przodu jest 2—4 cm większa od długości tyłu (po odjęciu obwodu podkroju szyi w tyle).

Szerokość pleców - miara ta jest trudna do zdjęcia, zwłaszcza gdy osoba mierzona jest w ubraniu, które tuszuje kontury ciała. Szerokość pleców mierz od nasady jednego ramienia do nasady drugiego, nad górną częścią łopatek.

Szerokość przodu - mierz w odległości 5—8 cm od nasady szyi w przodzie, w linii poziomej (nad linią biustu). Jest to miara kontrolna, która w konstrukcji bluzki wynika z obliczenia. Należy o niej pamiętać i uwzględnić ją, zwłaszcza gdy szyje się model dla osoby o zbyt małym lub zbyt dużym gorsie.

Szerokość rozstawienia gorsu - miara ta jest odległością między najwyższymi punktami gorsu. Wymaga dokładności, gdyż na jej podstawie oblicza się wierzchołek zaszewki.

Obwód ręki - mierzy się przy nasadzie ręki, w miejscu, w którym jest ona najtęższa. Centymetr należy ułożyć gładko, bez luzu, ale i niezbyt ciasno.

Długość rękawa - centymetr przyłóż do kości ramieniowej (miejsca, gdzie powinien być wszyty rękaw). Przytrzymując centymetr prowadź go wzdłuż lekko zgiętego łokcia do kostki przegubu. Długość rękawa mierzona z długością ramienia od nasady szyi służy jako miara kontrolna i jest przydatna szczególnie przy konstrukcji kimon i raglanów.

Mierzenie długości ramienia - nie jest to miara konieczna ponieważ wynika z obliczenia. W wielu jednak przypadkach, jak ułomność figury, przedłużone lub skrócone ramię, należy zmierzyć długość ramienia od nasady szyi do punktu wyobrażającego kontur wszycia rękawa.

Długość spódnicy - mierzy się w następującej kolejności: 1. długość przodu: od talii pośrodku przodu do podłogi, 2. długość boku: od talii wzdłuż prawego boku do podłogi, 3. długość tyłu: od talii pośrodku tyłu do podłogi. Od każdej z tych długości należy odjąć różnicę wynikającą z odległości od podłogi do długości spódnicy.

Długość sukni - długość tę należy mierzyć pośrodku tyłu. Początek centymetra przyłóż do siódmego kręgu szyi i przeprowadzić do linii talii. W miejscu talii centymetr przytrzymaj i mierz w dół, odczytując wymaganą długość.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK