| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak pozbyć się czerwa drzewnego?

Czy wiesz jak pozbyć się czerwa drzewnego?

Czerw drzewny to określenie dla różnych gatunków chrząszczy rozwijających się w drewnie. Atakują one zarówno elementy konstrukcyjne budynku jak i wszystkie elementy niezabezpieczonego drewna takie jak deski podłogowe i tyły mebli.

Najgroźniejszym szkodnikiem zwłaszcza dla więźby dachowej jest spuszczel. Larwy żeruj w świeżym drewnie iglastym, zwłaszcza w sośnie. Im starsze drewno tym rzadziej spotyka się żerowisko szkodnika.

Jeżeli zauważysz w drewnianych belkach lub deskach otworki z których wysypuje się pył drzewny i usłyszysz skrzypienie, nasącz drewno głęboko wnikającymi preparatami owadobójczymi. Pokryj nimi powierzchnię za pomocą pędzla. Używaj preparatów dopuszczonych do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Gazowanie czy nagrzewnie drewna powietrzem są bardzo skuteczne jednak powinny je stosować jedynie specjalistyczne firmy.

Najprostszą metoda jest przełożenie stetoskopu do powierzchni podłogi, wysłuchanie gdzie dokładnie żeruje szkodnik a następnie rozwiercenie w tym miejscu drewna i wyjęcie czerwa szczypczykami. Zostaje jednak dziura. Możesz ją wypełnić specjalną szpachlą do drewna. Jeśli nie masz stetoskopu możesz opukać drewno. W miejscu, gdzie dźwięk jest inny niż pozostałej powierzchni, prawdopodobnie znajdziesz szkodnika (choć nie zawsze, trzeba mieć w tym wprawę).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »