| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak przechowywać leki?

Czy wiesz jak przechowywać leki?

Leki przeterminowane albo źle przechowywane mogą być groźne tak samo, jak niewłaściwie użyte.

Leki trzymaj w oryginalnych, dobrze zamkniętych opakowaniach. Po zakończeniu kuracji nie przechowuj rozpoczętego opakowania. Pozbywając się zbędnego leku zadbaj o to, aby lek i jego opakowanie nie był dostępny dla dzieci, zwierząt i nie zatruwał środowiska naturalnego – wrzuć do specjalnego kosza w aptece.

Gdy producent zaleca przechowywanie leku w temperaturze pokojowej – to powinna ona wynosić 15-25°C. Natomiast wymóg przechowywania w miejscu chłodnym – nie może przekraczać 15°C. Niektóre leki trzeba przechowywać w lodówce – ok.5-10°C.

Leki chroń przed światłem (pod jego wpływem znacznie szybciej może dojść do niekorzystnego rozkładu leku), wilgocią - nie trzymaj w łazience. Uwaga! Czasem w opakowaniu leku może być mała torebka ze środkiem pochłaniającym wilgoć - nie usuwaj go z opakowania i nie zażywaj.

Wszystkie leki w domu trzymaj zamknięte w specjalnie przeznaczonym do tego celu miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Uważaj, aby leki nie znajdowały się w tym samym miejscu co inne chemiczne, łatwopalne lub toksyczne substancje - możesz pomyłkowo zażyć inną substancję zamiast leku.

Co 6 miesięcy lub raz w roku przeglądaj domową apteczkę. Zawsze przed użyciem leku sprawdzaj jego datę ważności. Nigdy nie przyjmuj leków, które uległy odbarwieniu, kruszą się, lub na ich powierzchni występują różnorodne kropki albo przebarwienia.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK