| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Zacieki i plamy na ścianach, niewysychanie lub łuszczenie się farby, brak połysku, prześwitywanie podłoża to najczęstsze problemy spotykane podczas malowania ścian i elementów drewnianych. Powodem większości kłopotów występujących podczas malowania są błędy popełniane przez malarza oraz niska jakość farb i narzędzi. Jakich błędów nie popełniać podczas malowania mieszkania i jak sobie radzić w razie kłopotów.

Co zrobić gdy powierzchnia matowieje po pomalowaniu? Przyczyną jest niezagruntowane lub źle zagruntowane podłoże. Farba wsiąka w podłoże, pozostawiając matową powierzchnię. Najczęściej widać to na drewnianych powierzchniach. Należy zeszlifować farbę lub odbarwić specjalnym środkiem chemicznym, zagruntować podłoże specjalnym podkładem i pomalować na nowo farbą.

Co zrobić gdy na ścianach powstają plamy? Malujesz po to, żeby się ich pozbyć, a one stały się jeszcze bardziej widoczne? Widać to często na sufitach po zalaniach czy osmaleniu. Należy zedrzeć farbę, zagruntować podłoże emulsja gruntującą lub szkłem wodnym i pomalować od nowa. Jeśli plamy pojawiły się na podłożu z drewna, wynikają przeważnie z pomalowania farba istniejących plam z żywicy. Zdzieramy wówczas farbę papierem ściernym, usuwamy żywicę 25-proc. roztworem acetonu i malujemy ponownie.

Co zrobić gdy spodnia warstwa przebija świeżą warstwę? Oznacza to, że farba podkładowa nie pokryła dobrze starej warstwy, ponieważ była za rzadka lub położyłeś za mało warstw albo nie położyłeś jej wcale. Należy przeszlifować powierzchnię na mokro płótnem ściernym, oczyścić a potem nanieść następną warstwę farby podkładowej. Jeżeli kolor zniknie, nanieś farbę nawierzchniową.

Pamiętaj żeby przed malowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu i zeszlifować nierówności oraz co bardzo ważne, a często zaniedbywane – używaj czystych i w miarę nowych narzędzi. Nie ma nic gorszego jak przyklejające się do świeżo pomalowanej powierzchni okruchy ze starej farby z wałka, czy włosie ze starego pędzla.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK