| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Zacieki i plamy na ścianach, niewysychanie lub łuszczenie się farby, brak połysku, prześwitywanie podłoża to najczęstsze problemy spotykane podczas malowania ścian i elementów drewnianych. Powodem większości kłopotów występujących podczas malowania są błędy popełniane przez malarza oraz niska jakość farb i narzędzi. Jakich błędów nie popełniać podczas malowania mieszkania i jak sobie radzić w razie kłopotów.

Co zrobić gdy powierzchnia matowieje po pomalowaniu? Przyczyną jest niezagruntowane lub źle zagruntowane podłoże. Farba wsiąka w podłoże, pozostawiając matową powierzchnię. Najczęściej widać to na drewnianych powierzchniach. Należy zeszlifować farbę lub odbarwić specjalnym środkiem chemicznym, zagruntować podłoże specjalnym podkładem i pomalować na nowo farbą.

Co zrobić gdy na ścianach powstają plamy? Malujesz po to, żeby się ich pozbyć, a one stały się jeszcze bardziej widoczne? Widać to często na sufitach po zalaniach czy osmaleniu. Należy zedrzeć farbę, zagruntować podłoże emulsja gruntującą lub szkłem wodnym i pomalować od nowa. Jeśli plamy pojawiły się na podłożu z drewna, wynikają przeważnie z pomalowania farba istniejących plam z żywicy. Zdzieramy wówczas farbę papierem ściernym, usuwamy żywicę 25-proc. roztworem acetonu i malujemy ponownie.

Co zrobić gdy spodnia warstwa przebija świeżą warstwę? Oznacza to, że farba podkładowa nie pokryła dobrze starej warstwy, ponieważ była za rzadka lub położyłeś za mało warstw albo nie położyłeś jej wcale. Należy przeszlifować powierzchnię na mokro płótnem ściernym, oczyścić a potem nanieść następną warstwę farby podkładowej. Jeżeli kolor zniknie, nanieś farbę nawierzchniową.

Pamiętaj żeby przed malowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu i zeszlifować nierówności oraz co bardzo ważne, a często zaniedbywane – używaj czystych i w miarę nowych narzędzi. Nie ma nic gorszego jak przyklejające się do świeżo pomalowanej powierzchni okruchy ze starej farby z wałka, czy włosie ze starego pędzla.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Chybicki

Partner Zarządzający Grow One, Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii. Autor książek: "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" i "Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia."

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK