| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak pozbyć się szczurów z domu?

Czy wiesz jak pozbyć się szczurów z domu?

Szczury gnieżdżą się często w piwnicach i na strychach. Z czasem mogą także przejść do domu. Są roznosicielami różnych chorób i niszczą zapasy w spiżarniach. Jeżeli w twoim domu zalęgły się szczury, powinieneś szybko działać. Oto kilka metod walki z tymi groźnymi gryzoniami.

Jeśli zauważysz szczura w domu, zawiadom administrację. Obecność szura zdradzają niedojedzona żywność, ponadgryzane elementy drewniane, kable, przewody, tłuste plamy na skraju dziur w drewnie lub murze, odchody.

Zastosuj trutki na szczury i pułapki, jednak nie zdziw się, jeśli mimo wysiłków nie uda ci się żadnego uśmiercić. Szczury są bardzo inteligentne i szybko uczą się omijać pułapki. Stosuj więc rożne środki na szczury, np. Rat Killer, Toxan, Normix GR, granulat Baraki, Ratron GR, Polytanol, Normiko, Notox.

Skontaktuj się z firmą zajmują się deratyzacją. Nie radzę zbyt długo zwlekać, bo szczury rozmnażają się bardzo szybko - 50 młodych w ciąg roku. Jeżeli widzisz, że trutki nie działają ii problem trwa już kilka tygodni, skorzystaj z usług takiej firmy.

Jeśli szczury pojawią się w piwnicy i garaż, poszukaj ich nor. Jeśli znajdziesz możesz wytruć je gazami spalinowymi (ale uważaj, żeby samemu się nie otruć! Nałóż rurę wydechową silnika spalinowego wąż gumowy, umieść jego końcówkę w wylocie nory i puszczaj spaliny przez 5 min. Sposób dość niebezpieczny, ale daje dość dobre efekty.

Nigdy nie pozostawiaj nigdy resztek jedzenia w przypadkowych miejscach. Ziemniaki, buraki i inne warzywa oraz świece, mydło, elementy gumowe, kable itp. Przechowuj w szczelnie zamkniętych metalowych skrzyniach i pojemnikach.

Zacementuj pod podłogą, w murach, w stolarce wszystkie dziury lub osłoń je mocno metalową siatką.

Szczelnie zamykaj pojemniki/kontenery na śmieci przed domem, nie popostawiaj w ogrodzie stert śmieci, w których szczury często szukają pożywienia.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ31
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem Infor.pl »