| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak pozbyć się szczurów z domu?

Czy wiesz jak pozbyć się szczurów z domu?

Szczury gnieżdżą się często w piwnicach i na strychach. Z czasem mogą także przejść do domu. Są roznosicielami różnych chorób i niszczą zapasy w spiżarniach. Jeżeli w twoim domu zalęgły się szczury, powinieneś szybko działać. Oto kilka metod walki z tymi groźnymi gryzoniami.

Jeśli zauważysz szczura w domu, zawiadom administrację. Obecność szura zdradzają niedojedzona żywność, ponadgryzane elementy drewniane, kable, przewody, tłuste plamy na skraju dziur w drewnie lub murze, odchody.

Zastosuj trutki na szczury i pułapki, jednak nie zdziw się, jeśli mimo wysiłków nie uda ci się żadnego uśmiercić. Szczury są bardzo inteligentne i szybko uczą się omijać pułapki. Stosuj więc rożne środki na szczury, np. Rat Killer, Toxan, Normix GR, granulat Baraki, Ratron GR, Polytanol, Normiko, Notox.

29.90 złPodróże służbowe - Raporty INFOR - PDF

Skontaktuj się z firmą zajmują się deratyzacją. Nie radzę zbyt długo zwlekać, bo szczury rozmnażają się bardzo szybko - 50 młodych w ciąg roku. Jeżeli widzisz, że trutki nie działają ii problem trwa już kilka tygodni, skorzystaj z usług takiej firmy.

Jeśli szczury pojawią się w piwnicy i garaż, poszukaj ich nor. Jeśli znajdziesz możesz wytruć je gazami spalinowymi (ale uważaj, żeby samemu się nie otruć! Nałóż rurę wydechową silnika spalinowego wąż gumowy, umieść jego końcówkę w wylocie nory i puszczaj spaliny przez 5 min. Sposób dość niebezpieczny, ale daje dość dobre efekty.

Nigdy nie pozostawiaj nigdy resztek jedzenia w przypadkowych miejscach. Ziemniaki, buraki i inne warzywa oraz świece, mydło, elementy gumowe, kable itp. Przechowuj w szczelnie zamkniętych metalowych skrzyniach i pojemnikach.

Zacementuj pod podłogą, w murach, w stolarce wszystkie dziury lub osłoń je mocno metalową siatką.

Szczelnie zamykaj pojemniki/kontenery na śmieci przed domem, nie popostawiaj w ogrodzie stert śmieci, w których szczury często szukają pożywienia.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ26
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem Infor.pl »