| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak chronić dom przed wilgocią?

Czy wiesz jak chronić dom przed wilgocią?

Wilgoć w mieszkaniu sprzyja powstawaniu grzyba na ściana i korozji elementów z metalu. Dlatego co najmniej raz w roku przed zimą należy sprawdzić stan budynku. Oto kilka elementów na które powinieneś zwrócić szczególna uwagę i w razie potrzeby odpowiednio zabezpieczyć.

Zacznij od sprawdzenia dachu. Sprawdź, w jakim stanie są pokrycia i obwódki z blachy wokół kominów i styków ścian i dachu. W razie potrzeby napraw uszkodzenia używając kleju epoksydowego. Jeśli masz dach płaski (szczególnie podatne na przecieki) zaklej wszelkie uszkodzenia lepikiem. Koniecznie sprawdź czy rynny spustowe są drożne i nie wiszą luźno przy ścianie. Woda wypływająca górą rynny może spowodować poważne zawilgocenie ściany.

Spraw ściany. Jeśli ściana jest nieotynkowana sprawdź, czy nie brakuje fragmentów zaprawy, w razie potrzeby uzupełnij ją. Drobne ubytki tynku możesz uzupełnić farbą elewacyjną. Ściany narażone na zacinający deszcz możesz pomalować na środkiem hydrofobowym, który utrudnia wnikanie wody w mur.

Sprawdź stan powłok malarskich drzwi i okien. Wszystkie pęknięcia wypełnij kitem szpachlowym. Uzupełnij kit wokół szyb. Zamaluj styk kitu z szybą gdy będziesz malował ramy okienne.

Przy grzejnikach centralnego ogrzewania sprawdź złącza rur, czy nie ma żadnych wycieków ze zbiorników i upewnij się, czy przelewy nie są zablokowane. Jeśli woda cieknie z przelewów oznacza to, że uszkodzony jest któryś zawór pływakowy.

Jeśli na szybach lub ścianach często osadza się para wodna, sprawdź stan wentylacji – prawdopodobnie szwankuje. W słoneczne dni otwieraj często okna i wietrz pomieszczenia. Zadbaj także, aby drzwi pomieszczeń, w których powstaje para, były zamknięte, inaczej skropli się w najchłodniejszych punktach mieszkania.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »