| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak wyciszyć domową instalację wodociągową?

Czy wiesz jak wyciszyć domową instalację wodociągową?

Czasami rury instalacji wodociągowej wydają dudniące dźwięki, które mogą irytować domowników. Powstają one na skutek zatrzymania i ponownego uwolnienia strumienia przepływającej wody lub źle zamocowanych odcinków rur. Poniższe wskazówki pomogą ci pozbyć się hałasu z instalacji wodociągowej.

Najpierw sprawdź zawór redukcyjny - występuje on w niektórych instalacjach ciśnieniowych i jest umieszczony przeważnie za wodomierzem. Jeżeli usłyszysz w tym miejscu dudnienie, skontaktuj się z fachowcem. Sam nie próbuj regulować zaworu.

Przyczyną dudnienia może być poluzowany grzybek w zaworze. Jeżeli grzybek w zaworze poluzuje się wada czasami w wibracje wywołując dudnienie. W przypadku zaworu głównego odkręć go do końca w wtedy ciśnienie samo wyreguluje zawór redukcyjny. Natomiast jeśli problem dotyczy zaworu przy baterii należy wymienić całą głowicę.

Przyczyną może być także zużyta uszczelka w zaworze. Wystarczy wymienić ją wtedy na nową.

Powodem dudnienia może być także złe rozmieszczenie uchwytów rur lub ich poluzowanie. Przepływający strumień wody może wprawiać je w drgania. Dlatego sprawdź wszystkie uchwyty, a w razie potrzeby dociągnij je lub podłóż kawałek blachy albo wymień je na nowe.

W nowych instalacjach pomaga czasami zamontowanie dodatkowego uchwytu na najdłuższym odcinku rury.

Problemem może być także duże ciśnienie wody wpływającej do zbiornika (np. przy WC), które wywołuje niekontrolowane ruchy ramienia pływaka (część w zaworze pływakowym do utrzymywania stałego poziomu wody w zbiorniku). Jak to rozwiązać? Musisz zainstalować przed zbiornikiem zawór redukcyjny.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK