| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak wyczyścic pędzel z farby olejnej?

Czy wiesz jak wyczyścic pędzel z farby olejnej?

UŻywając pĘdzli nie zawsze myŚlimy o tym, jak potem je wyczyścimy. Najczęściej odkładamy je i zasychają, wyrzucamy, a gdy potrzebujemy ich ponownie - idziemy do sklepu i kupujemy nowe. Jak tego uniknąć?

Czyszczenie pędzli po farbach olejnych wykonujemy przy pomcy rozpuszczalnika lub terpantyny. Teraz juz sa produkowane prawie bezwonne więc warto sie w taki zaopatrzyć.

Pedzel po skończonej pracy najlepeij jest najpierw wytrzeć w jakąs szmatkę, która możemy potem wyrzucić. Wycierajac w szmatkę musimy ścisnąc włosie pędzla by zebrać nadmiar farby która pochłonał co ułatwia poźniejsze czyszczenie.

Nastepnie do pojemnika szklanego - to bardzo wazne, gdyz terpentyna i rozpuszczalnik moga rozpuscic plastikowe naczynie - jesli nie jest przystosowane do takich czynności. Do pojemnika szklanego wlewamy tak na wysokośc włośia pedzla rozpuszczalnik i zanurzamy w nim pedzel. Kilkakrotnie mieszamy pędzlem w pojemniku tak by rozpuszczalnik miał szanse dostac się między wlosie pedzla.

Dobrze jest tez przy wyciaganiu pędzla przycisnięcie go do krawedzi pojemnika by usunąc nadmiar rozpuszczalnika i wytarcie pędzla w szmatkę. Dobrze wykonac to kilkakrotnie co pozwoli oczyscic włosy pedzla i zapobiegnie sklejaniu się włosia gdypedzel bedzie wysychał po jego wyczyszczeniu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »