| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Porady internautów > Czy wiesz jak usunąć plamy po czekoladzie i kakao?

Czy wiesz jak usunąć plamy po czekoladzie i kakao?

Z plamami z kakao i czekolady spotykają się najczęściej rodzice małych dzieci. Niestety rzadko wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. Piorą tkaniny w wysokiej temperaturze, co bardzo je niszczy. Zapominają bowiem o domowych, delikatniejszych, ale tak samo skutecznych sposobach na usuwanie plam.

Jeśli czekolada znajdzie się nagle na naszym ubraniu wykonanym ze sztucznego włókna: - natrzyj plamę gliceryną, - po obu stronach materiału podłóż bibułę, aby gliceryna mogła wsiąknąć, - połóż na brudne miejsce zimne żelazko lub inny przedmiot, który przyciśnie bibułę do materiału, - po ok. 2-3 minutach spłukać dokładnie resztę gliceryny wodą.

Nieco innego sposobu używa się do usuwania plam z włókien naturalnych: - przygotuj mieszaninę ze spirytusu denaturowego i wody (zamiast wody możesz użyć surowego żółtka) – proporcje 1:1, - dokładnie wetrzyj ją w plamę, - zmyj letnią wodą.

Plamy z kakao mogą znaleźć się na różnych rodzajach tkanin. W związku z tym będziemy je usuwać na różne sposoby: - z włókien syntetycznych i wełny – spieramy zimną wodą, - z lnu – usuwamy nacierając gliceryną i spierając letnią wodą z dodatkiem mydła; inny sposób: nacieramy mieszaniną wody z dodatkiem kilku kropli gliceryny,- z jedwabiu – nacieramy na sucho mydełm, które spłukujemy letnią wodą, - z białej bawełny – namaczamy przez kilka godzin w wodzie po gotowanych ziemniakach; inny sposób: namaczamy w zimnym, surowym mleku, a później pierzemy w wodzie z dodatkiem mydła.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

GRU22
TydzieńPWŚCPSN
491234567
50891011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem Infor.pl »