| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Porady internautów

Czy wiesz jak przytwierdzić z powrotem płytkę PCV?

Aktualizacja: 23.09.2011

Przygotuj żelazko, kawałek folii aluminiowej oraz kilka książek lub 3 encyklopedie. »

Czy wiesz jak odnowić drewnianą podłogę?

Aktualizacja: 18.10.2010

W starych, zabytkowych domach można spotkać drewniane podłogi pomalowane farba olejna. Kiedyś było to modne, lecz dziś wygląda niezbyt estetycznie, zwłaszcza gdy farba się kruszy. Jeśli deski są w dobrym stanie, można je odświeżyć i podkreślić naturalne piękno drewna. Jak to zrobić? »

Czy wiesz jak sprawić, aby Twoje mieszkanie było higienicznie czyste?

Aktualizacja: 18.10.2010

Mieszkanie jest miejscem gdzie planuje się życie rodzinne, wychowuje dzieci, spożywa posiłki i odpoczywa od pracy. Dlatego podstawowym zadaniem higieny mieszkania jest stworzenie bezpiecznych i wygodnych warunków życia. »

Czy wiesz jak pozbyć się szczurów z domu?

Aktualizacja: 30.01.2015

Szczury gnieżdżą się często w piwnicach i na strychach. Z czasem mogą także przejść do domu. Są roznosicielami różnych chorób i niszczą zapasy w spiżarniach. Jeżeli w twoim domu zalęgły się szczury, powinieneś szybko działać. Oto kilka metod walki z tymi groźnymi gryzoniami. »

Czy wiesz jak czyścić irchę?

Aktualizacja: 17.10.2010

Ircha jest bardzo chłonnym materiałem, dlatego używa się jej do czyszczenia szyb, okularów, polerowania karoserii samochodowej. Należy czyścić ją w odpowiedni sposób, inaczej łatwo się drze. Oto kilka wskazówek, jak czyścić irchę. »

Czy wiesz jak pozbyć się zapachu papierosów z pomieszczenia?

Aktualizacja: 17.10.2010

Zapach papierosów wdziera się w każdy zakamarek domu, także w meble, dywany i ubrania. Trudno jest go wywietrzyć jeśli w domu pali się regularnie od kilku lat, jednak nie jest to niemozliwe. Zatęchły zapach papierosów można usunąć z pokoju kilkoma sposobami. »

Czy wiesz jak pozbyć się zapachu farby ze świeżo malowanego pomieszczenia?

Aktualizacja: 17.10.2010

Świeżo malowane pomieszczenia cuchną farbą. Nie jest to korzystne dla zdrowia - przebywając w takim pomieszczeniu można nabawić się bólów i zawrotów głowy oraz mdłości, więc należy jak najszybciej pozbyć się tego zapachu. Oto kilka niewodnych sposobów. »

Czy wiesz jak pozbyć się przykrych zapachów z kuchni?

Aktualizacja: 17.10.2010

Częste gotowanie rożnych potraw sprawia, że w kuchni gromadzi się mieszanka trudnych do usunięcia zapachów. Niestety czasami włączenie wentylacji wyciągowej czy częste wietrzenie kuchni nie wystarcza i trzeba użyć Oto kilka skutecznych sposobów na pozbycie się przykrych zapachów z kuchni. »

Czy wiesz jak zamontować zatrzaski do szafki kuchennej lub kredensu?

Aktualizacja: 17.10.2010

Do drzwi szafek i kredensów najlepiej zamocować zatrzaski magnetyczne. Jak je prawidłowo zamocować do drzwiczek? »

Czy wiesz jak zamontować zapadkę do furtek?

Aktualizacja: 17.10.2010

Wygodnym zamknięciem furtki w drewnianym ogrodzeniu może być metalowa zapadka otwierana z obu stron. Jak zamontować zapadkę w drzwiczkach ogrodowych? »

Czy wiesz jak zamontować zatrzaski w drzwiach?

Aktualizacja: 17.10.2010

Większość drzwi można wyposażyć w zatrzaski, które zapobiegają samoistnemu otwieraniu się drzwi. Oto jak należy zamontować zatrzask cylindryczny. »

Czy wiesz jak przyszyć zatrzaski?

Aktualizacja: 17.10.2010

Zatrzaski są trudniejsze do przyszycia niż guziki. Trzeba mieć drobną igłę i trochę wprawy, zwłaszcza gdy zatrzaski przyszywane są do grubego materiału, np. jeansu. »

Czy wiesz jak zatkać dziury w podłodze?

Aktualizacja: 23.09.2011

Masz drewnianą podłogę i dziury po sękach, przez które gryzonie przedostają się do domu? "Zabij" sęki w prosty sposób. »

Czy wiesz jak chronić dom przed wilgocią?

Aktualizacja: 14.10.2010

Wilgoć w mieszkaniu sprzyja powstawaniu grzyba na ściana i korozji elementów z metalu. Dlatego co najmniej raz w roku przed zimą należy sprawdzić stan budynku. Oto kilka elementów na które powinieneś zwrócić szczególna uwagę i w razie potrzeby odpowiednio zabezpieczyć. »

Czy wiesz jak zmiękczyć twardą wodę?

Aktualizacja: 13.10.2010

Mydło źle się pieni, pozostawiając na brzegach umywalki szary osad, w czajniku osadza się kamień, włosy po umyciu są sztywne a tkaniny szorstkie w dotyku? Oznacza to, że masz twardą wodę, czyli zawierającą zbyt dużą ilość związków wapnia i magnezu. Możesz ją zmiękczyć na kilka sposobów. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK