| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Poddasze > Jak zmienić poddasze w przestrzeń użytkową?

Jak zmienić poddasze w przestrzeń użytkową?


Popularnym rozwiązaniem w nowym budownictwie staje się zagospodarowanie poddasza na przestrzeń użytkową. Aby poddasze było wykonane profesjonalnie, należy dobrać odpowiednie materiały izolacyjne, a także pokrycie dachowe.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak można zniszczyć dom, nie robiąc wentylacji poddasza. Otóż skuteczność izolacji cieplnej w dużym stopniu zależy od sprawnie działającego systemu wentylacyjnego.

– Pamiętajmy, że wentylacja ma fundamentalne znaczenie, ponieważ chroni warstwę ociepleniową i więźbę przed wilgocią. Jej brak może skutkować przedostawaniem się pary wodnej (powstającej w budynku) do ocieplania. A zawilgocona warstwa izolacyjna nie będzie spełniać swoich funkcji. Destrukcyjny wpływ wilgoci objawi się również w postaci pleśni i grzybów, które mogą niekorzystnie rzutować na zdrowie lokatorów – przestrzega Łukasz Budzyński.

Dlatego też pod warstwą wełny (od wewnętrznej strony poddasza) należy przymocować folię paroizolacyjną, zaś nad nią wysokoparoprzepuszczalną membranę dachową. Na połaci natomiast montujemy dachówki wentylacyjne. Nie można także zapomnieć o wypuście powietrza przy okapie i kalenicy.

Dachy pokryte dachówką od wieków są częścią polskiego krajobrazu. Na stałe zakorzeniły się w naszej tradycji i kulturze. Dachówki betonowe mają nieco krótszą tradycję, niż ceramiczne. Pierwsze powstały w 1844 roku w fabryce Kröhera w Staudach i niemal od razu zaczęto je produkować na skalę przemysłową. Już od początku stały się tańszą alternatywą dla dachówek ceramicznych i zyskały wielką popularność w XIX wieku w Anglii, podczas rewolucji przemysłowej. Dziś proces ich produkcji jest wsparty najnowocześniejszymi technologiami. Dachówki łączą w sobie wiele zalet. Są nie tylko piękne i trwałe, ale również ekologiczne (powstają z naturalnych składników). Warto podkreślić też ich walor zdrowotny – sprawiają, że dach oddycha, a to z kolei przekłada się na dobry mikroklimat w domu.

– Dachówki, będące drobnymi elementami, znacznie ułatwiają przewietrzanie dachu, a jeśli dojedzie do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, to łatwo można wymienić zepsuty element. Ta cecha jest szczególnie istotna, ze względu na powtarzające się w Polsce wichury. W przypadku pokryć wielkoformatowych nie jest to takie proste. Wichura może zerwać całe pokrycie, a to oznacza wymianę dachu, która jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu – ostrzega Łukasz Budzyński.

Jeśli więc chcemy zagospodarować poddasze do celów mieszkalnych, wybór pokrycia z dachówki wydaje się być rozsądnym i korzystnym rozwiązaniem.

Źródło: materiały prasowe

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Popularnym rozwiązaniem w nowym budownictwie staje się zagospodarowanie poddasza na przestrzeń użytkową. Aby poddasze było wykonane profesjonalnie, należy dobrać odpowiednie materiały izolacyjne, a także pokrycie dachowe. Fot. materiały prasowe
Popularnym rozwiązaniem w nowym budownictwie staje się zagospodarowanie poddasza na przestrzeń użytkową. Aby poddasze było wykonane profesjonalnie, należy dobrać odpowiednie materiały izolacyjne, a także pokrycie dachowe. Fot. materiały prasowe

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK