| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Poddasze > Jak zapewnić przestrzeń na poddaszu?

Jak zapewnić przestrzeń na poddaszu?

Nie od razu podejmujesz decyzję o mieszkalnym poddaszu. Czasem decyzję te odwlekasz w czasie, a kiedy przychodzi dobry moment – zaczyna się walka o każdy centymetr powierzchni na poddaszu.

Zagospodarowanie powierzchni poddasza jest zadaniem o tyle wymagającym, że w czasie postępujących prac miejsca na poddaszu ubywa: trzeba ocieplić strop, położyć podłogę, wyrównać ściany, zakryć miejsca przebiegu instalacji. Poza tym ważną kwestią jest to, czy poddasze ma służyć Tobie i Twojej rodzinie jako miejsce wypoczynku, czy też ma być miejscem do pracy. Masz do wyboru – pozostawić wolną przestrzeń lub podzielić ją na pokoje i łazienki.

Zanim zaczniesz dzielić powierzchnię poddasza na małe klitki spróbuj wyobrazić sobie efekt końcowy – odejmij od widzianej przestrzeni znaczną część. Przecież nie chodzi o to, by pomieszczeń było wiele lecz by były funkcjonalne.

Czasem zamiast dzielenia powierzchni całymi ścianami lepiej jest wykonać pomieszczenia z aneksem – z obszernego pokoju wydziel część do czytania lub relaksu stosując dekorację ścian.

Zastanów się co zrobić z pustą przestrzenią między skosami a podłogą – dostęp do tych zakamarków jest utrudniony, więc pozbądź się złudzenia dużej ilości metrów kwadratowych podłogi.

Miejsca, w których dorosła osoba uderza głową o skos zagospodaruj na schowki lub elementy dekoracyjne.

Szlaki komunikacyjne rozmieść tak, by poruszanie się po nich nie nastręczało trudności.

Kieruj się symetrią dachu i do niej dopasuj wykończenie stropu poddasza – nie osiągniesz dobrego efekty szatkując strop drobnymi w miarę prostymi fragmentami.

Polecamy: Jak ocieplić strych?

Pamiętaj, by płaskim sufitem zamaskować więźby lub efekt zbyt wysokiego pomieszczenia. Jeśli nie masz pomysłu na zagospodarowanie nieużytecznej podłogi na złączeniu ze stropem – oddziel ja pionową ścianką.

Zadbaj o to, by drewniane elementy konstrukcji były estetyczne – w razie niemożności zamaskowania ich staną się ciekawym elementem aranżacji wnętrz.

Rolą okna jest doświetlanie pomieszczenia jak również umożliwienie domownikom kontaktu wzrokowego z zaokiennym otoczeniem. Jeśli możesz montuj zwykłe okna w ścianach i lukarnach. Możesz też wybrać okna kolankowe.

Jeśli montujesz okna dachowe – niech ich dolna krawędź znajduje się na wysokości od 80 do 115 cm. 

Czytaj także: Drobne naprawy instalacji elektrycznej

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »