| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Poddasze > Etapy prac

Etapy prac

Każdy remont ma swój określony przebieg. Jego przyczyną jest zmiana gustu domowników lub usterka. Remont kończy się wraz z chwilą osiągnięcia zaplanowanego efektu.

A co dzieje się po drodze?

Wiele napięć i sytuacji konfliktowych może pojawić się podczas nawet drobnego remontu. Niektórych z nich można by uniknąć. Chociażby nerwowego szukania potrzebnych narzędzi, które jak na złość gdzieś zniknęły z pola widzenia.

Należy je rozpocząć od usunięcia wierzchniej warstwy tynku lub materiału powierzchniowego, np. płytek czy kafelków. Pierwsze płytki należy rozbić i usuwać kawałkami, kolejne możesz już podważyć łomem. Jeśli zauważysz wystające gwoździe usuń je łapką. Kiedy dostaniesz się do belek – również usuń tkwiące w nich gwoździe. Teraz możesz je już ciąć.

Pamiętaj, że szczególnie stare belki mają tendencję do klinowania ostrza piły. Możesz rozwiązać ten problem wciskając drewniany klin w nacięcie, robiąc tym samym szczelinę dla ostrza piły.

Mierzenie wymaga dokładności, ale też stosowania pewnych sprawdzonych pomysłów i zasad, które czynią pomiar dokładnym. Po pierwsze nie rysuj linii cięcia – nawet jeśli jest to krótki odcinek – odręcznie, „na oko”. Zawsze do tej czynności używaj kątomierza.

Znakiem „X” zaznaczaj ten fragment listwy lub innego elementu, który ma zostać odcięty.

Jeśli chcesz prawidłowo wyznaczyć pion lub poziom zaznacz na ścianie dwa znacznie oddalone od siebie punkty, a następnie narysuj miedzy nimi linie za pomocą linki traserskiej.

Polecamy: Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował

Mimo zmęczenia i chęci odpoczynku poświęć jeszcze parę chwil na uporządkowanie narzędzi. Niech każde znów znajdzie się na swoim miejscu. Jeśli niektóre narzędzia trzeba umyć lub wyczyścić, nie czekaj tylko zrób to od razu. Po pierwsze brud łatwiej zejdzie, a po drugie w nagłej sytuacji, gdy sięgniesz po narzędzia będą gotowe do użytku. 

Czytaj także: Jak i czym poziomować

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK