| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Narzędzia > Jakie narzędzia dla wprawnego majsterkowicza przydadzą się w domu?

Jakie narzędzia dla wprawnego majsterkowicza przydadzą się w domu?

Jeśli należymy do osób, które lubią coś czasem skręcić, przyciąć czy naprawić, przydadzą się nam nieco bardziej skomplikowane narzędzia. Oprócz śrubokręta, młotka i miarki stalowej, przydadzą się narzędzia dla wprawionych majsterkowiczów.

Piła łańcuchowa to prawdziwe, mocne i silne męskie narzędzie. Co prawda w domu nie przyda się do niczego, ale w ogrodzie lub na działce jak najbardziej. Za pomocą piły mechanicznej można wykonać mnóstwo prac dookoła domu lub w ogrodzie, a jeśli posiadamy w domu kominek i przydaje się nam każda ilość drewna, taka piła będzie stanowić ogromne ułatwienie. Piły łańcuchowe mają różne długości prowadnic, od 35 centymetrów po około metr. Od długości prowadnicy zależy jakiej średnicy pnie będziemy w stanie przepiłować. Ponadto bardzo ważna jest moc silnika. Możemy rozróżnić dwa typy pił łańcuchowych – piły spalinowe i elektryczne. Piły elektryczne są o wiele cichsze od pił spalinowych, jednak mają one kilka wad. Przede wszystkim wymagany jest dostęp do gniazdka elektrycznego 230 V. W związku z tym swoboda pracy jest bardzo ograniczona przez długość kabla, który będzie się plątał, zawadzał o przeszkody etc. Piła spalinowa natomiast jest o wiele bardziej hałaśliwa. Ponadto wydziela ona trujące spaliny, w związku z czym praca wewnątrz pomieszczenia jest raczej wykluczona. Tego typu piłami posługują się zazwyczaj profesjonaliści w głębokim lesie. Moce silników wahają się od około 2 koni mechanicznych do nawet 10. Możemy naturalnie tego typu pił używać w ogrodzie, jeśli nasi sąsiedzi są lekko głusi lub bardzo tolerancyjni.

Szlifierka to kolejne niezwykle przydatne elektronarzędzie w warsztacie każdego zapalonego majsterkowicza. Wśród różnego rodzaju szlifierek największy prym wiodą szlifierki kątowe. Tego typu urządzenia służą nie tylko do szlifowania, ale również do cięcia. Rzecz jasna różnego rodzaju szlifierek jest niezwykle dużo, a odpowiedni wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od tego, jak i w jakich częstotliwościach będzie ona używana. Pierwszym kryterium jest oczywiście powierzchnia szlifująca, czyli maksymalna średnica tarczy jaka może być zamontowana w danym modelu. Im większa średnica, tym większa wydajność pracy. Kolejnym parametrem godnym uwagi jest ilość oscylacji, jaką wykonuje tarcza w ciągu minuty. Im wartość jest wyższa, tym szlifowanie jest dokładniejsze. Ponadto warto zwrócić uwagę na wartość mimośrodowości. Jest to parametr określający ilość wychyleń tarczy w stosunku do własnej osi ośrodka. Wartość ta podawana jest w milimetrach – im wyższa, tym lepsze szlifowanie. Najpopularniejsze są szlifierki kątowe, które budową przypominają nieco wiertarki. Tego typu szlifierki służą głównie do przecinania i szlifowania metalu lub innych twardych materiałów. Należy jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie nadające się do szlifowania precyzyjnego. 

Zobacz również: Jak zainstalować karnisz?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK