| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Instalacje > Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki. Dlatego też zaleca się dokonanie takich zmian, które spowodują ograniczenie ciepła, a zarazem zwiększą sprawność systemu instalacji grzewczej.

Termomodernizacja to wszelkie zmiany wprowadzone w budynku, dzięki przeprowadzeniu remontu. Termomodernizacja ma na celu zapewnić ograniczenie ciepła w budynku, ale także udoskonalić działanie instalacji grzewczej. Dzięki zastosowaniu systemu termomodernizacji w naszym domu, możemy zmniejszyć koszty ogrzewania budynku. Zapewnia ona także doskonały komfort życia, ponieważ po jej instalacji nie odczujemy zimnych podłóg, czy też ścian. Tym samym, możemy z dużym udogodnieniem i łatwością ogrzać wszystkie pomieszczenia znajdujące się w domu.

Warto pamiętać o tym, iż na przeprowadzenie termomodernizacji możemy uzyskać pomoc finansową. Możemy tego dokonać, na mocy ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów z 17 października 2008 r. (Dz. U nr 223, poz. 1459).

Zakres prac obejmuje następujące czynności:

1. odnowienie albo wymiana starego kotła, czy też węzła ciepłowniczego,
2. zamontowanie automatyki sterującej,
3. inwestycja w urządzenia wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych tj. pompa ciepła, kolektorów słonecznych,
4. wymiana lub odnawianie okien, drzwi zewnętrznych,
5. zastosowanie doskonale sprawnej kogeneracji – czyli skojarzonego wytwarzania energii cieplnej oraz słonecznej,
6. ocieplenie ścian, dachów itp.,
7. modernizacja instalacji grzewczej.

Zobacz: Obniżenie rachunków dzięki termomodernizacji

Obecnie przepisy stawiają wymóg instalowania w domach nawiewników powietrza. Rozwiązanie tego typu jest bardzo korzystne, ponieważ można w budynku ograniczyć straty ciepła. Jednakże, dla uzyskania pełnego efektu należy wykonać wszystkie możliwe czynności, w celu usprawnienia urządzeń znajdujących się w naszym domu.

Należy także pamiętać o tym, że w domach energooszczędnych grubość ściany wynosi, co najmniej 20 cm, natomiast w domach pasywnych wynosi aż 30 cm. Informacja ta jest niezbędna w sytuacji, kiedy zamierzamy dokonać wyboru, w jaki domu chcemy zainwestować: energooszczędny, czy pasywny.

Aby ocenić opłacalność inwestycji w termomodernizację, należy w tym celu dokonać skrupulatnego porównania naszych nakładów inwestycyjnych z korzyściami po dokonaniu tego przedsięwzięcia. Jednakże, należy pamiętać o tym, iż dopiero po 10-15 latach możemy dokonać prawidłowej oceny, czy inwestycja przynosi widoczne korzyści finansowe.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Podstawa prawna:
Ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów z 17 października 2008 r. (DzU nr 223, poz. 1459)

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki
Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »