| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Dach > Kiedy zastosować wymianę hydroizolacji dachu?

Kiedy zastosować wymianę hydroizolacji dachu?

Jeżeli pokrycie dachu przestaje być szczelne i zaczyna przeciekać, warto zastosować wymianę hydroizolacji zamiast uzupełniania brakujących elementów folą lub papą. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można izolację wykonać pod inne rodzaje pokrycia dachu.

Z jakich materiałów robi się hydroizolację dachu

Hydroizolację dachu wykonuje się z następujących materiałów:

1. z papy termozgrzewalnej, którą układa się bezpośrednio, jako podkład pod pokrycie wykonane materiału tzn. gontów bitumicznych. Izolację tego typu można także wykorzystać do innych pokryć. Papę zgrzewa się bezpośrednio za pomocą palnika z podłożem. Ale istnieje także inna możliwość – za pomocą mocowania mechanicznego, czyli gwoździami z szerokim łbem. Rozwiązanie to jest polecane tylko pod pokrycia z gontów bitumicznych.

2. z folii służącej do wstępnego pokrycia dachu. Tego rodzaju rozwiązanie jest stosowane, jako hydroizolacja pod płyty faliste albo blachodachówkę, dachówkę. Dzięki zastosowaniu foli wstępnego pokrycia – wilgoć jest odprowadzana z wnętrza połaci poza dach. Mocne folie mogą zastępować izolację z papy na bardzo sztywnym poszyciu.

Hydroizolację mocuje się przeważnie na sztywnym poszyciu, które jest wykonane z płyt drewnopochodnych lub desek. Rozmieszcza się ją w sposób równoległy do okapu pasami, rozpoczynając od dołu połaci.

Izolacja wodoochronna

Przy wymianie pokrycia możemy skontrolować stan izolacji wodoochronnej dachu. Jeżeli stwierdzimy, że izolacja wodoochronna nie jest szczelna, należy koniecznie ją zmienić na nową. Pokrycie dachu powinno być szczelne, w tym celu należy wykonać je z materiałów o bardzo dobrej jakości oraz dokonać montażu przez fachowego dekarza. Czasami może okazać się, iż izolacji wodochronnej w ogóle nie było w domu.

Zobacz serwis: Ekologiczny dom

Folie separacyjne

Materiał z foli separacyjnej coraz częściej stosowane sa do pokrycia dachu. Folie separacyjne umieszcza się od razu pod pokryciem z blachy płaskiej. Tego typu rozwiązanie ma przede wszystkim gwarantować wentylację.

Dokonując wyboru dachu, należy rozważyć wiele kwestii. Warto przede wszystkim zadbać o solidne materiały. Produkty powinny charakteryzować się dobrą zdolnością izolacji cieplnej. Muszą być także sztywne i odporne na wilgoci, żeby można było na nich ułożyć konstrukcję nośną pod pokrycie dachu. Tylko odpowiednio dopasowane produkty zapewnią jego niepowtarzalność. Jeżeli, starannie dobierzesz pokrycie dachu do całego projektu domu – nadasz mu charakter. Jedynie produkty o najwyższej jakości mogą gwarantować trwałość koloru pokrycia dachu.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK