| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Jaką wybrać podłogę hotelową?

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

W lobby hotelowym, jako miejscu reprezentacyjnym, z którym gość styka się na samym początku, często stosuje się materiały bardzo odporne, a równocześnie podkreślające charakter wnętrza. W luksusowych hotelach będzie to naturalny kamień, w stylizowanych dworkach drewno, w hotelach klasy ekonomicznej odporne wykładziny – podłogi z tworzyw sztucznych.

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Rodzaje zastosowanych materiałów oraz techniki wykonywania podłóg zmieniały się przez stulecia. Rozwiązania, które dzisiaj wydają się całkiem nowe, w rzeczywistości mają długą historię. Tendencje projektowe przykładają dużą wagę nie tylko do walorów użytkowych i estetycznych, ale również do wytrzymałości i łatwości utrzymania porządku. W tej roli sprawdzają się materiały pozwalające na stosowanie wielkoformatowych, bezfugowych płaszczyzn. Tradycyjnie sprawdza się naturalny kamień, duże płyty gresowe oraz nowoczesne posadzki betonowe. W hotelach o wyższej klasie stosowane są wykładziny dywanowe o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Zaletą wykładziny dywanowej, poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest łatwość jej demontażu i szybka, bezproblemowa wymiana na nową.

Nowoczesne podłogi wykonane z tworzyw sztucznych, w zależności od ich jakości, mogą być odporne na zmiany związane z procesem starzenia lub mogą szybko niszczeć w trakcie użytkowania i wyglądać nieestetycznie. Podłóg z tworzyw sztucznych nie można poddać renowacji, jednak na ich korzyść przemawia niska cena. Atutem pokryć syntetycznych jest ich uniwersalność. Posadzki z tworzyw sztucznych układa się szybciej i przy mniejszym nakładzie pracy niż pokrycia tradycyjne, są także łatwiejsze w konserwacji. Posadzki z tworzyw sztucznych sprawdzają się w miejscach, w których zostały zastosowane celowo, a nie jako tańszy zamiennik.

Walory estetyczne nowoczesnych posadzek betonowych sprawiają, że możemy je zastosować we wnętrzach o charakterze klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy nawiązującym do konkretnej epoki. Z pewnością są idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też wnętrz zgodnych z zasadzą „minimalizmu”. Pasują również do wnętrz klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne (sztukaterie) czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość wpłynie na uwydatnienie detali. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK