| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Poszukiwania sposobu na podniesienie komfortu i atrakcyjności pokoju hotelowego, indywidualne przyzwyczajenia i potrzeby gości hotelowych wymusiły zmiany w obrazie pokoju, a w konsekwencji i łazienki, która estetycznie stała się integralna częścią całej przestrzeni. Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Naturalne światło w łazience

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym na doświetlenie łazienki światłem naturalnym i jednocześnie optyczne powiększenie jest połączenie łazienki z pokojem za pomocą wysokich przesuwnych drzwi. Przesłona może być wykonana z ażurowej płyty fornirowanej lub ze szkła - wtedy przesłaną staje się zasłona z tkaniny lub żaluzja.

Tapety, drewno i dekoracyjne tynki

Przy tendencji zmierzającej do ograniczania ilości płytek w łazienkach na rzecz tapet, tynków dekoracyjnych i drewna – przestrzenie łazienki i pokoju tworzą estetycznie jedną całość. W przestrzeniach hoteli zauważane są dwie tendencje wyposażenia przestrzeni, jedna przeznaczonych dla gościa o niewygórowanych potrzebach estetycznych i funkcjonalnych przy zrównoważonej cenie oraz druga zmierzająca do zapewnienia gościom maksymalnej doznań na każdej płaszczyźnie. W takich hotelach poszukuje się rozwiązań nowatorskich i niespotykanych.

Zobacz także: Jaką tapetę wybrać do wnętrza hotelowego?

Standardowa łazienka hotelowa ma zapewniać wygodną możliwość zadbania o higienę osobistą. Lokalizacja w standardowej łazience zbyt wielu funkcji nie wydaje się uzasadniona, chyba, że dotyczy to wybranych apartamentów dla gości ceniących sobie prywatność, komfort i luksus. Również w luksusowych hotelach, SPA, resortach, hotelach ulokowanych na polu golfowym i innych, do których przyjeżdża się przede wszystkim wypocząć, łazienki stają się kolejnym miejscem holistycznej regeneracji ciała i umysłu.

Otwarta łazienka

W architekturze wnętrz dobrych hoteli za granicą powszechne są rozwiązania typu „otwarta łazienka”. Łazienka bywa, więc oddzielona od sypialni szklaną, przezroczystą ścianą, która matowieje pod wpływem światła; wolnostojąca wanna lokowana jest w sypialni, koło łóżka lub nawet w centralnym punkcie salonu. Typowym rozwiązaniem zapewniającym większą intymność są rozsuwane drzwi łączące sypialnię i łazienkę. Z kolei w hotelach alpejskich w łazienkach często spotyka się drewniane okiennice, otwierane na sypialnię.

W Polsce ciekawe rozwiązania łazienek spotykamy najczęściej w zagranicznych, luksusowych hotelach sieciowych oraz hotelach butikowych i designerskich; w polskich inwestycjach niestety dominują rozwiązania standardowe i banalne sprowadzające pokój i przynależna do niego łazienkę do powielanego powszechnie szablonu – spełniającego jedynie wymagania kategoryzacji.

Ciekawym rozwiązaniem jest wydzielenie z pokoju całej przestrzeni łazienki tylko taflami szklanymi, bardzo rzadko spotykanym - wydzielenie toalety w oddzielnym mniejszym pomieszczeniu a ulokowanie wanny w strefie pokoju jedynie za parawanem lub przesłaną z tkaniny.

Dobrym pomysłem jest również wydzielenie przestrzeni łazienki wysoką ściana znajdująca się za zagłówkiem łóżka, do takiej łazienki dostęp jest możliwy z obu stron łóżka

W polskich hotelach łazienki wciąż są znacznie mniejsze niż za granicą. Obowiązujące trendy przejawiają się głównie w stylistyce wnętrza, nietypowych rozwiązaniach, aktualnie modnych wzorach ceramiki, designerskich dodatkach, elementach wykończenia i zastosowanych materiałach. Nawet bardzo mała łazienka, zaprojektowana w przemyślany sposób, może zaskakiwać, zachwycać i zostać zapamiętana przez Gości hotelu.

ARTDESIGN

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Hotelowe łazienki coraz częściej przypominają te domowe – przeznacza się na nie znacznie większą powierzchnię niż niezbędne minimum, wyznaczone przez przepisy kategoryzacyjne, są wygodne, przestronne i bogato wyposażone. Fot. ARTDESIGN
Hotelowe łazienki coraz częściej przypominają te domowe – przeznacza się na nie znacznie większą powierzchnię niż niezbędne minimum, wyznaczone przez przepisy kategoryzacyjne, są wygodne, przestronne i bogato wyposażone. Fot. ARTDESIGN

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK