| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

Czy wiesz, że nie możesz dowolnie urządzić wnętrza hotelowego? Istnieją przepisy, które określają jak należy zaprojektować wnętrze hotelowe. Wymogi dotyczą m.in. wielkości i wyposażenia pokoi, rodzaju instalacji i urządzeń technicznych, wyposażenia węzłów higieniczno-sanitarnych, a także oferty usług dodatkowych.

Wszystkie części wnętrza hotelu powinny pozostawać w harmonii estetycznej.

Hol i recepcja

Największe możliwości projektowe daje jednak hol z recepcją, które są wizytówką hotelu, jest to miejsce gdzie skupia się komunikacja wszystkich funkcji obiektu. Hol hotelowy daje możliwość wyróżnienia się, stworzenia wyjątkowej przestrzeni, identyfikowanej tylko z konkretnym miejscem. W holu najwyraźniej przejawia się charakter wnętrza, standard hotelu i filozofia obiektu. Wnętrze samej recepcji powinno być przede wszystkim funkcjonalne, zarówno dla personelu wykonującego swoje obowiązki, jak i dla Gości. Pokoje ze względów ekonomicznych zazwyczaj poddane są standaryzacji – są podobnie umeblowane i wyposażone w różnych hotelach.

Restauracja hotelowa

Restauracje projektuje się uzależniając styl od funkcji, czy będzie to typowa restauracja hotelowa spełniająca również funkcje miejsca organizacji większych imprez okazjonalnych, czy może będzie przeznaczona również dla Gości z zewnątrz. W drugim przypadku restauracja musi posiadać wyrazisty styl i zapewniać gościom intymność. Mniejsze wymogi stawia się restauracjom w hotelach ekonomicznych – są one zazwyczaj niewielkie, zaaranżowane w prosty, czytelny funkcjonalnie sposób, przeznaczone głównie na śniadania.

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Sala konferencyjna

Sale konferencyjne urządza się w możliwie prosty, ale jednocześnie elegancki sposób - podkreślający klasę hotelu - bez nagromadzenia elementów dekoracyjnych i rozwiązań mogących rozpraszać uwagę uczestników wykładów. Niewielkie sale konferencyjne urządzane są na wzór gabinetu lub biblioteki - dotyczy to przede wszystkim kameralnych sal konferencyjnych, przeznaczonych na spotkania top-managementu.

Pokój hotelowy

Stwierdzenie, że w pokoju hotelowym najważniejsze jest wygodne łóżko jest oczywiście prawdą - to element konieczny, lecz niewystarczający dla satysfakcji Gościa. Inwestorzy coraz większą wagę przykładają do wielkości pokoi, jakości mebli, szlachetnych tkanin, designerskich tapet i oryginalnych rozwiązań w łazienkach.

Kolorystyka wnętrz nawiązuje pośrednio do koloru logotypu hotelu. W hotelach ekonomicznych niskiej klasy stosuje się wyrazistą kolorystykę, w prostych zabiegach kompozycyjnych mających na celu ukrycie niskiego standardu. W nowoczesnych hotelach ekonomicznych skierowanych do młodszego gościa często sięgamy po odważniejsze barwy – pomarańcz i czerwień.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Istnieją przepisy, które określają jak należy zaprojektować wnętrze hotelowe. Wymogi dotyczą m.in. wielkości i wyposażenia pokoi, rodzaju instalacji i urządzeń technicznych, wyposażenia węzłów higieniczno-sanitarnych, a także oferty usług dodatkowych.
Istnieją przepisy, które określają jak należy zaprojektować wnętrze hotelowe. Wymogi dotyczą m.in. wielkości i wyposażenia pokoi, rodzaju instalacji i urządzeń technicznych, wyposażenia węzłów higieniczno-sanitarnych, a także oferty usług dodatkowych.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Olga Rzycka

Coach, trener, psycholog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK