| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu. Sprawdź co pasuje do łazienki w Twoim hotelu i co lepiej się w niej sprawdzi: wanna czy prysznic?

Wielkość hotelu

W przypadku niższego standardu hotelu, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni ma swoją wartość, a łazienki są małe, dominują w nich kabiny prysznicowe. Niebagatelną rolę odgrywa również oszczędność wody, którą zapewniają kabiny prysznicowe. W hotelach o wyższym standardzie część pokoi wyposaża się w wanny, a część w kabiny prysznicowe. 

Styl hotelu

Wybór wanny bądź kabiny musi być podyktowany dominującym stylem we wnętrzu hotelu. Hotele o wnętrzach historycznych, stylizowanych wyposażone są zazwyczaj w wanny, które wraz ze stylizowaną wanną stanowią dekoracyjny element pokoju kąpielowego, łazienki.

Zobacz także: Łazienka jak marzenie - galeria

Kultura kąpieli na świecie

Z kolei goście częściej wybierają kabiny prysznicowe ze względu na podwyższona higienę korzystania. Wiele też zależy od narodowości - goście z Ameryki i Europy preferują kabiny prysznicowe lub ta kwestia nie ma dla nich znaczenia, natomiast turyści z Azji wolą wanny. Jest to związane z kulturą kąpieli tych regionów. Kąpiel ma być relaksem, stałym elementem dnia. W wannie pełnej wody przeciętny Azjata zanurza się po uprzednim, dokładnym umyciu całego ciała, oddając się niezmąconemu wypoczynkowi.

W części łazienek w Hotelu Farmona Business & SPA zainstalowane są kabiny prysznicowe, w części wanny z zamontowanym parawanem. Zależało nam na tym, aby sprostać wszelkim gustom i upodobaniom, aby gość miał możliwość wyboru wyposażenia pokoju i łazienki. Stąd decyzja o zamontowaniu w części łazienek kabin, w części wanien. To rozwiązanie się sprawdziło i goście są zadowoleni z możliwości wyboru.

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe

W hotelach butikowych, ze względu na ich luksusowy, kameralny charakter, zbliżony jak najbardziej do domowej atmosfery, powinny być instalowane wanny, dla wygody gości z zamontowanym parawanem. W apartamentach wanny i kabiny prysznicowe.

Wanna i kabina w jednej łazience

Raczej nie spotyka się realizacji w Polsce, w których w łazience hotelowej znajduje się i wanna i kabina, choć na pewno one istnieją. Spotykamy za to takie rozwiązania w krajach Europy Zachodniej, w luksusowych hotelach. Jest to podyktowane standardem hotelu i koniecznością sprostania potrzebom wymagających gości, w warunkach wysokiej konkurencji. Hotele szukają rozwiązań, które sprawią, że gość będzie chciał wybrać właśnie ten obiekt, i oprócz udogodnień technicznych, niebanalnego designu, wyjątkowej oferty, ważna staje się możliwość wyboru miedzy kabiną prysznicową, a wanną.

Wanna z zamontowanym parawanem jest optymalnym rozwiązaniem dla hoteli, które nie mają wystarczając dużo przestrzeni i środków finansowych na zamontowanie wanny i kabiny, a chcą jak najlepiej sprostać wymaganiom swoich gości. Jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne i chętnie wybierane przez inwestorów.

ARTDESIGN

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu.
Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu.

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »