| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wnętrza komercyjne > Jakie są zalety i przyjemności pracy architekta wnętrz?

Jakie są zalety i przyjemności pracy architekta wnętrz?

Nie wiesz czy architekt wnętrz to odpowiedni zawód dla Ciebie? Zastanawiasz się czy praca architekta wnętrz ma wystarczająco wiele zalet czy da Ci odpowiednio dużo satysfakcji i czy podołasz pracy w tym zawodzie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Projektowanie wnętrz jest przede wszystkim pracą wymagającą kreatywności i twórczego myślenia. Praca designera to wyzwanie polegające na oferowaniu dobrych wzorów do naśladowania oraz tworzenie przestrzeni wypełnionych formą, kształtem, światłem i kolorem.

Wyzwaniem dla architekta jest przekonanie inwestora do rozwiązań, które na początku współpracy były nie do zaakceptowania. Z biegiem czasu przełamując stereotypy, pokazując interesujące rozwiązania, tworzymy wnętrze, z którym inwestor zaczyna się uosabiać. Wielką przyjemnością jest uzyskanie zadowolenia osoby zamawiającej projekt.

Przyjemność z realizowania nowych pomysłów

Niewątpliwą zaletą jest również możliwość spotykania wciąż nowych ludzi możliwość przekazania innym swojego punkty widzenia, a co za tym nowych wyzwań projektowych, która są okazją do realizowania coraz to nowych pomysłów. Przyjemnością jest również obserwacja jak własna koncepcja przeradza się w rzeczywistość i satysfakcja, że można spełnić marzenia innych ludzi o pięknych wnętrzach, które stają się ich osobistą przestrzenią i nieodłączną częścią życia.

Zobacz także: Aspekty pracy architekta - projektanta wnętrz

Projektant wnętrz to artysta

Możemy również spojrzeć na sprawę satysfakcji z innej strony, czyli wyjść od tezy, że marzymy o wykonywaniu jakiegoś zawodu, dążymy do niego, a gdy staje się rzeczywistością - to czy może być większa przyjemność? Projektant wnętrz to również artysta, mogę się podeprzeć definicją, w której artysta to człowiek tworzący dzieło w oparciu o własną koncepcję, nadając mu niepowtarzalny charakter. Każdy, kto tworzy nową jakość, niepowtarzalne formy, kształty i myśli to twórca. To słowo bardziej odpowiada pracy architekta wnętrza. 

Zobacz także: Najczęstsze problemy w kontaktach między klientem a architektem wnętrz

Oczywiście ta twórczość jest naznaczona ograniczeniami wynikającymi z ergonomii, indywidualnych oczekiwań inwestora. W takich warunkach trudniej jest nakreślić, osiągnąć zamierzony cel. Trudniej nakreślić swoje dzieło, bo tak wiele czynników na nie wpływa, ale może dzięki temu mamy większą satysfakcję jak już powstanie! Dobry architekt wnętrza potrafi przeprowadzić swoje zamierzenia projektowe tak, aby nie straciły założonych wartości, aby stały się również spojrzeniem osoby zamawiającej projekt.

Projektant powinien posiadać dużą wrażliwość estetyczna, poczucie proporcji, umiejętność tworzenia kompozycji.

Janusz Krupiński w swoje książce „Wzornictwo/design. Studium idei” porównuje osobę projektanta do designera artysty, wychodząc we wstępie od wnikliwej definicji pojęcia designu. Projektowanie to formowanie materii, które jest wyrazem elementarnego stosunku człowieka – artysty do świata.

ARTDESIGN

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nie wiesz czy architekt wnętrz to odpowiedni zawód dla Ciebie? Zastanawiasz się czy praca architekta wnętrz ma wystarczająco wiele zalet czy da Ci odpowiednio dużo satysfakcji i czy podołasz pracy w tym zawodzie?
Nie wiesz czy architekt wnętrz to odpowiedni zawód dla Ciebie? Zastanawiasz się czy praca architekta wnętrz ma wystarczająco wiele zalet czy da Ci odpowiednio dużo satysfakcji i czy podołasz pracy w tym zawodzie?

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK