| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej, czyli co się nosi w domu

Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej, czyli co się nosi w domu

Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej są ogłaszane na początku roku. Międzynarodowa grupa projektantów i designerów kreuje najnowsze trendy wnętrzarskie. W tym roku został podkreślony związek z naturą w połączeniu ze współczesnym tempem życia – zostanie on zobrazowany przez cztery główne trendy.

Craft Industry – ten trend honoruje estetykę tradycyjnych rzemiosł korzystając jednak z nowoczesnych technologii. Łączy tradycję i rzemiosło z jednej strony z wysoce uprzemysłowionymi metodami produkcji z drugiej. Przedmioty dawniej wykonywane prostymi metodami rzemieślniczymi są dostosowane do współczesnych wymagań i możliwości technologicznych jak np. zapobieganie utlenianiu czy odporność na intensywne używanie. Słoneczna, ciepła paleta kolorów przywodząca skojarzenia z barwami naturalnych krajobrazów, nieba, gór, lasów i jezior skontrastowana z obrazem przemysłowym: kolorami metalicznego węgla, miedzi i odcieni starego złota. Craft Industry demonstruje pełne życia powierzchnie z nieregularnymi teksturami i elementami strukturalnymi. Przywiązuje wagę do autentycznego wyglądu przedmiotów i materiałów o charakterze zabytkowym, umiarkowanie zniszczonych lub noszących ślady używania. Finezyjne wzory tworzone są przy użyciu kreatywnych technik. Główne elementy zdobnicze stanowią urozmaiconą mieszankę: drukowane kratki, niezwykłe wzory patchworkowe, przerywane wzory, paski, kratki ponaszywane na siebie, sprawiające wrażenie jakby były zszyte ręcznie, wymyślne łaty. Efekt jest melancholijny, ale jednocześnie intrygująco ożywiony duchem nowoczesności.

Zobacz także: Nie taki filc straszny

Split Clarity – świeże kolory i przyjemne w dotyku tkaniny tworzą łagodną i opływową estetykę. Ciepłe akcenty wyznaczają takie materiały jak naturalne drewno. Przeciwieństwa jak okrągłość i liniowość, lekkość i gęstość symbolizują tu dualizm siły i spokoju, jaki odnajduje się w przyrodzie. Mniej znaczy więcej – kierunek Split Clarity koncentruje się na elementach prostych, funkcjonalnych i absolutnie niezbędnych. Innymi słowy skupia się na trwałości, jakości, zaawansowanej technologii i nowych materiałach. Rezultat stanowi jednoznaczna klarowna estetyka. Clarity przejawia się w zestawieniu kolorów inspirowanych naturą. Minimalistyczne i powściągliwe kompozycje są ożywione zwykle pojedynczym ekspresyjnym tonem. Kluczową sprawą jest uniwersalność materiału. Metaliczne i odbijające refleksy powierzchnie, półprzejrzyste wzory i transparentne materiały tworzą umiarkowaną dynamikę. Paleta kolorów ogranicza się do odcieni bieli, szarości, czerni, beżu i jasnego brązu. Kształty wzorów klarowne jak kryształy lub desenie malowane przez mróz na szybie. Formy o wyraźnie zaznaczonych liniach. Skojarzenia z czystą wodą, lodem, śniegiem.

Zobacz także: Ponadczasowa geometria

Przedstawione na Targach Heimtextill trendy można krótko scharakteryzować jako swoistą mieszankę pozornych sprzeczności. Z jednej strony poszukiwanie nowych wyzwań stanowiących ucieczkę od codzienności i globalizacji, co za tym idzie odrzucenie panujących w każdym zakątku świata tych samych schematów oraz chęć powrotu do natury.

Z drugiej strony paradoksalnie sprzeczne z tęsknotą za przeszłością potężne moce komputerów i supernowoczesne technologie XXI wieku umożliwiające realizacje w praktyce najbardziej wyszukanych wizji projektantów. Wizji, które być może niedługo pozwolą każdemu spełnić marzenia o wykreowaniu własnej indywidualnej, niepowtarzalnej i przyjaznej przestrzeni do życia, do mieszkania i do pracy.

Zobacz także: Urok surowego drewna

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesny salon. Fot. Fotolia
Nowoczesny salon. Fot. Fotolia

Nowoczesne lustra. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesne lustra. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Nowoczesny design we wnętrzu. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesny design we wnętrzu. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Różowe nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Różowe nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edustacja.pl

Portal szkoleniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK