| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Jak urządzić minimalistyczne wnętrze w japońskim stylu?

Jak urządzić minimalistyczne wnętrze w japońskim stylu?

Wnętrze w stylu japońskim łączy w sobie jednocześnie miłość do orientu, egzotyki, harmonii i elegancji. Mieszkanie urządzone w stylu japońskim to prawdziwe dzieło sztuki emanujące ciszą i spokojem. Oto kilka wskazówek, które miłośnikom Japonii pomogą urządzić wnętrze rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Japońskie wnętrza są zaprzeczeniem zasady „duże jest piękne”. Dzięki niewielkim rozmiarom kraju Japończycy rozwinęli w sobie niesamowite zrozumienie przestrzeni, które przenosi się do wnętrz ich mieszkań.

Mniej znaczy więcej

Wnętrza inspirowane kulturą japońską powinny być oszczędne, a nawet skrajnie minimalistyczne. Nie ma tu miejsca na przypadkowe meble i akcesoria. Wszystko jest nieodłącznym elementem kompozycji i zdaje się pełnić określoną funkcję. Aranżowanie wnętrza w stylu japońskim powinno zaczynać się od usuwania wszystkich zbytecznych przedmiotów. Zgodnie z japońską filozofią, w której dom nazywa się kariyą, co oznacza „wynajęty na noc”.

Urządzając japońskie wnętrze nie przesadźmy z ascetyzmem. Dom ma pozostać domem, a nie pustelnią mnicha. Parę dodatków, utrzymanych w dalekowschodniej stylistyce sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne i autentyczne.

Tradycyjne elementy

Najbardziej charakterystycznym elementem tradycyjnych wnętrz są przesuwane ekrany oklejone półprzezroczystym papierem, czyli tzw. shoji. W warunkach europejskich shoji zastępuje się przesuwanymi parawanami lub drzwiami wykonanymi ze szkła łączonego z drewnem lub metalem.

Zobacz także: Do jakich wnętrz pasują duże lampy?

Obok tradycyjnych ruchomych ścian, umożliwiających modelowanie przestrzeni, dla wnętrz japońskich charakterystyczne są również maty zwane tatami. Tak jak shoji, tak i maty na potrzeby naszych wnętrz zostały nieco zmodyfikowane. Zazwyczaj zastępuje się je specjalnymi, niskimi siedziskami, które doskonale pasują do małymi japońskich stolików.

Kolory natury

Jak wszystko we wnętrzu japońskim, tak i kolorystyka nie jest przypadkowa. Króluje tu biel, czerń i czerwień. Często pojawia się także kolor purpury. Meble i akcesoria zazwyczaj wykonane są z bambusa, drewna, gliny, kamienia lub papieru. Naturalnym materiałom towarzyszy przytłumione światło lampionów.

Zobacz także: Jak urządzić wnętrze w jednym kolorze?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wnętrza inspirowane kulturą japońską powinny być oszczędne, a nawet skrajnie minimalistyczne. Nie ma tu miejsca na przypadkowe meble i akcesoria. Fot. Fotolia
Wnętrza inspirowane kulturą japońską powinny być oszczędne, a nawet skrajnie minimalistyczne. Nie ma tu miejsca na przypadkowe meble i akcesoria. Fot. Fotolia

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Stolorz

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12154), członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie kieruje 4-osobowym zespołem we własnej Kancelarii Prawno-Podatkowej. Od 2000 roku zajmuje się tematyką rachunkowości i podatków, w tym od 2006 r. na stanowisku Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Współpracuje z ok. 60 firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi (stowarzyszeniami, fundacjami), ma bogate doświadczenie we współpracy i doradztwie w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej (od 2004 roku). Specjalizuje się w dwóch dziedzinach: podatkowe i rachunkowe aspekty rozliczania funduszy europejskich oraz księgowość i podatki organizacji pozarządowych; ma też bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT, PIT i CIT, łącznie z prowadzeniem w tym zakresie spraw podatkowych w imieniu podatników przed organami skarbowymi oraz WSA. Od 2007 roku pracuje jako trener i wykładowca na szkoleniach – współpracuje w tym zakresie jako ekspert między innymi z portalem podatki. biz oraz Fundacją Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK