| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Jak wykorzystać lustro w aranżacji wnętrz?

Jak wykorzystać lustro w aranżacji wnętrz?

Lustro to nie tylko gustowna ozdoba, ale i narzędzie do przydatnych trików poprawiających wygląd i funkcjonalność naszych wnętrz. Dobierzmy więc lustro z głową i cieszmy się jego urokiem.

Lustro to element obowiązkowy wyposażenia każdej łazienki. Od zawsze spotykane jest także w przedpokoju - nie tylko jako wiszące w ramie, ale i zamiast drzwi w szafach. Czy jednak tylko na tym kończy się ich zastosowanie - czy może sprawdzają się także w innych pomieszczeniach?

Fot. Fotolia

Lustro a kształt wnętrza

Lustra są narzędziami do kilku sprytnych zabiegów, które pozwalają nam na niemal nieograniczone modelowanie naszego wnętrza, powiększanie i zmienianie jego kształtów. Jednym zgrabnym trikiem możemy także zmienić jego proporcje lub oświetlenie. Umieszczając lustro naprzeciw okna sprawimy, że w pomieszczeniu będzie znacznie więcej światła. Zaaranżowanie lustrzanej ściany mocno powiększy nasze wnętrze, a słup z luster sprawi, że będzie wydawać się wyższe.

Zobacz także: Jak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnym domu?

W sypialni

Jeśli chcemy zaaranżować przytulne, romantyczne gniazdko, to właśnie lustra, obok świec sprawdzą się przy tym najlepiej. Duże lustro umieszczone na suficie gwarantuje niesamowite wrażenia podczas miłosnych uniesień. Podobną funkcję mogą spełnić lustrzane drzwi do szafy, które dodatkowo w ciągu dnia optycznie powiększa pomieszczenie i będą użyteczne podczas wybierania z rana odpowiedniej kreacji. Dodatkowo, jeśli nie lubimy wieszać na ścianach konwencjonalnych obrazów, lustro w atrakcyjnej ramie z powodzeniem je zastąpi.

Zobacz także: Do jakiego typu aranżacji pasują przeszklone drzwi?

Lustrzane trendy

Lustro powinniśmy oczywiście dobrać stylistycznie do naszego wnętrza. Warto jednak wiedzieć, że obecnie dużym powodzeniem cieszą się te, oprawione w grube ramy z kutego metalu, surowego drewna lub patynowanego kamienia, nawiązujące do stylu retro. Jeśli nasze pomieszczenie zaaranżowane jest nowocześnie, wybierzmy lustro bez ram, o geometrycznych kształtach.

Pamiętajmy, aby nie wieszać luster naprzeciwko miejsca, w którym zdarza nam się trzymać nieporządek. Podwoi to bowiem efekt bałaganu.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lustra są narzędziami do kilku sprytnych zabiegów, które pozwalają nam na niemal nieograniczone modelowanie naszego wnętrza, powiększanie i zmienianie jego kształtów. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Lustra są narzędziami do kilku sprytnych zabiegów, które pozwalają nam na niemal nieograniczone modelowanie naszego wnętrza, powiększanie i zmienianie jego kształtów. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Młynarczyk

W mojej kilkunastoletniej praktyce prawniczej, jednym z najtrudniejszych zagadnień jest prowadzenie z pracownikami negocjacji czy to w zakresie konieczności dokonania zmian u pracodawcy obowiązujących regulacji dotyczących na przykład zmiany regulaminu wynagrodzeń, regulaminu premiowania, zmiany regulaminu pracy w zakresie ustalenia na przykład nowych norm czasu pracy - w każdym przypadku gdy nowe regulacje są niekorzystne dla pracowników a ich wprowadzenie wymaga zmian umów o pracę. Umiejętność negocjowania jest również niezwykle ważna, w każdym przypadku, gdy dotyczy to rozwiązania umowy o pracę , szczególnie gdy przyczyny rozwiązania umowy o pracę leżą po stronie pracodawcy, czy też w przypadku wystąpienia u pracodawcy przypadku mobbingu, molestowania seksualnego czy też naruszenia zasad nierównego traktowania. W każdym z wyżej wymienionych przypadku, jak również w innych sprawach, które mogą wystąpić w ramach zatrudnienia pierwszorzędne znaczenie ma umiejętność prowadzenia rozmów z pracownikami w celu zminimalizowania wystąpienia konfliktu, lub w celu doprowadzenia do rozwiązania konfliktu i przywrócenia u pracodawcy normalnego toku działania i właściwych relacji pomiędzy pracownikami. Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest, bowiem zapewnienie normalnych warunków pracy, jak również przeciwdziałanie zjawiskom tworzących negatywną atmosferę. Umiejętność negocjowania i prowadzenia rozmów z pracownikami jest umiejętnością niezbędna, w którą, w mojej ocenie, musi być wyposażony pracownik HR. Pracownicy HR , nawet mając świadomość jak ważne jest kształtowanie prawidłowych zachowań i relacji pomiędzy pracownikami a pracodawcą, skupiają się w swojej pracy przede wszystkim na doskonaleniu znajomości przepisów prawa oraz szkoleniu się w umiejętności ich stosowania traktując to jako quasi „oręż”, który ma zapewnić pracodawcy ochronę prawną przy podejmowaniu działań wobec pracowników. Tymczasem wyłącznie znajomość przepisów prawa jakkolwiek niezbędna w tej pracy to jednak jak wynika z praktyki powinna korespondować z umiejętnościami negocjacyjnymi, gdyż dopiero to połączenie pozwala moim zdaniem wielu konfliktów uniknąć a praktycznie prawie wszystkie rozwiązać.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK