| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Style > Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Szybkie tempo przemian, charakterystyczne dla początku XXI wieku, zmusza do elastyczności, przygotowuje na kolejne niespodzianki, również w postrzeganiu naszego najbliższego otoczenia, dlatego też pojawiają się nowe tendencje w kształtowaniu przestrzeni.

Wystawy i targi – kolebka nowych pomysłów

Do najważniejszych wydarzeń, prezentujących aktualne tendencje w projektowaniu wnętrz, najnowsze trendy w meblarstwie, jak również awangardowe propozycje twórców designu, zaliczyć można liczne wystawy, prezentacje na targach wzornictwa i wyposażenia wnętrz.

Wydarzenia te, odbywające się kilka razy w roku, w większych europejskich miastach, między innymi w Mediolanie, Paryżu, Kolonii, czy we Frankfurcie, wpisały się na stałe w kalendarz polskich projektantów, a także miłośników pięknych przedmiotów i sztuki użytkowej. Coraz częściej architekci wnętrz, projektanci wzornictwa i elementów wyposażenia odpowiadają na zaproszenia organizatorów imprez. 

Zobacz także: W jaki sposób efekty iluminacji stają się narzędziem architektów kreujących przestrzeń nocą?

Rzesze osób zainteresowanych sztuką projektowania odwiedzają wystawy w poszukiwaniu inspiracji, aby przywrócić wiarę w siłę piękna, zapoznając się z aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli oraz w modzie wnętrzarskiej. Towarzyszące prezentacjom dyskusje i spotkania pozwalają określić kierunki rozwoju rynku wyposażenia wnętrz, wpływają na tendencje w projektowaniu przestrzeni użytkowej.

Nowe trendy – stawiamy na optymizm

Wnętrza w nowym tysiącleciu stanowią wyraz optymistycznej postawy życiowej, są miejscem przeżywania przyjemnych chwil w gronie przyjaciół i rodziny, efektywnej pracy lub wygodnego wypoczynku. Różnorodność wykorzystywanych materiałów i bogactwo form elementów wyposażenia sprawiają, że bardziej niż kiedykolwiek wnętrze staje się odbiciem indywidualnych upodobań estetycznych.

Dążenie do swobody w wyrażaniu swojej osobowości, charakteryzuje się odrzuceniem tradycyjnych reguł i schematów projektowania wnętrz, na rzecz niekonwencjonalnych rozwiązań. Wnętrza budowane są na bazie prostego wzornictwa, pozbawione nadmiaru dekoracji, przystosowane do potrzeb użytkowników. Są mobilne i wielofunkcyjne. O wartości wnętrza coraz częściej decyduje czynnik wyzwolenia pozytywnych emocji, budowanie odpowiedniego klimatu za pomocą formy i koloru, w przestrzeni, która musi również spełniać funkcje użytkowe. 

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

W otoczeniu starannie dobranych przedmiotów, dużą rolę odgrywa harmonijna kompozycja kształtów i barw, pozwala skierować uwagę na własne, indywidualne potrzeby. W ten sposób wnętrze staje się niemal nieodłączną częścią osobowości.

Można, zatem śmiało stwierdzić, że pierwszym krokiem architekta wnętrz jest zrozumienie odrębnych potrzeb każdego człowieka, użytkownik kształtowanej przestrzeni znajduje się w centrum zainteresowania, a jego preferencje wyznaczą kierunek twórczego działania projektanta. 

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

arch. wnętrz

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD129.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK