| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Przedpokój > Jak praktycznie zaaranżować powierzchnię przedpokoju?

Jak praktycznie zaaranżować powierzchnię przedpokoju?

Po przyjściu do domu zdejmujemy zbędne warstwy odzieży, zmieniamy buty czy odkładamy przedmioty, które w mieszkaniu nie są nam potrzebne, dlatego warto praktycznie zaaranżować powierzchnię przedpokoju. Dobrze zagospodarowana przestrzeń przedpokoju, powinna uwzględniać osobne miejsce na wierzchnią odzież, obuwie czy na przykład klucze.

Idealny schowek

W zależności od wielkości mieszkania, przedpokój zajmuje mniejszą lub większą część jego powierzchni. Zazwyczaj przybiera on formę wąskiego korytarza, na ścianach, którego znajdują się drzwi do poszczególnych pokoi. Taki standardowy kształt przedpokoju, stwarza wiele schematycznych możliwości aranżacyjnych. W budownictwie nowego typu, przestrzeń za wejściowymi drzwiami, wygląda często inaczej. Przedpokoje otwarte na salon z aneksem są zazwyczaj dużo mniejsze i właściwie, gdyby nie zaznaczenie tej małej przestrzeni innym materiałem na podłodze, moglibyśmy nie wiedzieć, że w danym mieszkaniu jest także przedpokój. Jeśli już dysponujemy niezależnym pomieszczeniem, powinniśmy pamiętać, że jest to przestrzeń użytkowa, a jej aranżacja powinna być praktycznie wykorzystana. Przedpokój jest miejscem, w którym obok wieszaków na ubrania, schowki są równie potrzebne.

Zobacz także: Czy kupowanie mebli online jest bezpieczne?

Jak dobrze urządzić szatnię?

Miejsce na okrycia i obuwie, powinno znaleźć się jak najbliżej drzwi wyjściowych. W pobliżu takiej domowej szatni, podłoga musi być wyłożona odpowiednim materiałem, na przykład płytkami. Ważne jest, abyśmy mogli łatwo umyć powierzchnię narażoną na działanie piasku, błota czy wody. Wieszaki na odzież mogą być przytwierdzone bezpośrednio do ściany lub mogą znajdować się w szafie wnękowej. To drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że mokre po deszczu ubrania, nie przylegają bezpośrednio do ściany, przez co nie wsiąka w nią woda.

Zobacz także: Jak urządzić pralnię i suszarnię w domu?

Czego nie może tu zabraknąć?

Podstawowym elementem aranżacji przedpokoju jest lustro. Dobrze jest zamontować w tym wnętrzu, także podręczne szufladki na niewielki przedmioty. Nosimy przy sobie wiele rzeczy. Po przyjściu do domu warto odkładać klucze czy pilot do garażu na swoje miejsce. Niezwykle przydatny będzie także stojak na parasole.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W zależności od wielkości mieszkania, przedpokój zajmuje mniejszą lub większą część jego powierzchni. Zazwyczaj przybiera on formę wąskiego korytarza, na ścianach, którego znajdują się drzwi do poszczególnych pokoi.
W zależności od wielkości mieszkania, przedpokój zajmuje mniejszą lub większą część jego powierzchni. Zazwyczaj przybiera on formę wąskiego korytarza, na ścianach, którego znajdują się drzwi do poszczególnych pokoi.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK