| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak zrobić animację?

Czy wiesz jak zrobić animację?

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić animację. To tylko kilkanaście minut pracy.

Najpierw przyda nam się do tego specjalny program - Pivot Stickfigure Animator. Właśnie w nim będziemy tworzyć nasze animacje. Możesz go ściągnąć ze strony: http://www.snapfiles.com/get/stickfigure.html lub http://download.chip.eu/pl/Pivot_112578.html. Zainstaluj go i otwórz.

Po otworzeniu Pivot Stickfigure Animator zobaczycie okno. Na środku będzie znajdował się ludzik (stickman). Ustawmy go tak jak chcemy, aby znajdował się na pierwszej klatce. Następnie kliknijmy na "Next Frame" Stworzyliśmy pierwszą klatkę. Teraz ustawmy ludzika, tak jak ma się znajdować na drugiej klatce. Zrobimy to poprzez przesuwanie jego części ciała za pomocą czerwonych kropek (klikamy na kropkę i przenosimy) i przez pomarańczową kropkę (przesuwamy całego ludzika) .Kliknijmy na "Next Frame". Pojawi się nam druga klatka. Następne klatki stworzymy w ten sam sposób

Gdy już zrobimy kilka klatek możemy kliknąć na "Play", a wtedy odtworzy się nasza animacja. Za pomocą suwaka możemy zmieniać szybkość przeskakiwania po sobie klatek.

Oczywiście w naszym filmie nie musi występować tylko jeden aktor i do tego ludzik. Nowe postacie możemy dodać rozwijając "File" i wybierając "Load figure type".Niepotrzebne postacie usuniemy klikając na nie i wybierając "Delete" z przycisków po lewej stronie okna.

Nasze postacie nie muszą być czarne. Możemy zmienić ich kolor klikając na "Colour", który też znajduje się po lewej stronie okna.Możemy też sami stworzyć postacie. Aby to zrobić rozwijamy "File" i wybieramy "Create figure type".

Animacja nie musi toczyć się na białym tle. Tło możemy zmienić na dowolny obraz w formacje JPG lub bitmapy. Aby to zrobić rozwijamy "File" i wybieramy "Load background".Na koniec pozostaje nam już tylko zapisać powstałą animację. Zrobimy to rozwijając "File" i klikając na "Save animation". Jeżeli kiedyś będziemy chcieli edytować kiedyś naszą animację otworzymy ją za pomocą "Open animation".

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK