| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak zablokować program przed niepowołanym użytkownikiem?

Czy wiesz jak zablokować program przed niepowołanym użytkownikiem?

Jeżeli nie chcemy, aby któryś z użytkowników komputera miał dostęp do pewnych programów, możemy je zablokować. Przydatną aplikacją dla posiadaczy systemu Windows 7 jest „Kontrola rodzicielska”, która pozwoli na blokowanie wybranych programów dla określonych profili użytkowników. Oto prosty sposób blokowania programów.

Na początku wchodzimy do Panelu sterowania, gdzie znajduje się "Kontrola rodzicielska". W tym programie wybieramy użytkownika, któremu nałożymy blokady.

Następnie wybieramy opcję „Dozwalaj i blokuj określone programy”. Po tym pojawi się nam wybór programów, które blokowany użytkownik będzie mógł uruchamiaćna danym profilu. Pamiętajmy, że blokadę można zmienić tylko z poziomu konta administratora.

System Windows 7 oferuje nam również edytor lokalnych zasad grupy. Abyśmy mogli go włączyć, klikamy przycisk startowy systemu Windows i w wierszu poleceń wpisujemy "gpedit.msc", po czym naciskamy klawisz "Enter". Po tej czynności pojawi się nam okno „Edytor lokalnych zasad grupy”, gdzie odszukujemy w liście po lewej stronie folder „Szablony administracyjne” i otwieramy go, klikając na nim dwa razy.

Tym samym sposobem otwieramy folder "System". Po prawej stronie pojawi się nam lista ustawień. Wybieramy „Otwieraj tylko określone aplikacje systemu Windows” i po uruchomieniu pokaże się okno, w którym będziemy mogli podać określone aplikacje.

Jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, to pomocny będzie program "Deskman". Aplikacja ta pozwoli nam nie tylko na blokowanie wybranych programów, ale także zablokuje określone kombinacje klawiszy (np. ctr+alt+del). Dzięki niej będziemy mogli zbudować własne menu bez uprawnień do określonych ustawień systemu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK