| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak zablokować program przed niepowołanym użytkownikiem?

Czy wiesz jak zablokować program przed niepowołanym użytkownikiem?

Jeżeli nie chcemy, aby któryś z użytkowników komputera miał dostęp do pewnych programów, możemy je zablokować. Przydatną aplikacją dla posiadaczy systemu Windows 7 jest „Kontrola rodzicielska”, która pozwoli na blokowanie wybranych programów dla określonych profili użytkowników. Oto prosty sposób blokowania programów.

Na początku wchodzimy do Panelu sterowania, gdzie znajduje się "Kontrola rodzicielska". W tym programie wybieramy użytkownika, któremu nałożymy blokady.

Następnie wybieramy opcję „Dozwalaj i blokuj określone programy”. Po tym pojawi się nam wybór programów, które blokowany użytkownik będzie mógł uruchamiaćna danym profilu. Pamiętajmy, że blokadę można zmienić tylko z poziomu konta administratora.

System Windows 7 oferuje nam również edytor lokalnych zasad grupy. Abyśmy mogli go włączyć, klikamy przycisk startowy systemu Windows i w wierszu poleceń wpisujemy "gpedit.msc", po czym naciskamy klawisz "Enter". Po tej czynności pojawi się nam okno „Edytor lokalnych zasad grupy”, gdzie odszukujemy w liście po lewej stronie folder „Szablony administracyjne” i otwieramy go, klikając na nim dwa razy.

Tym samym sposobem otwieramy folder "System". Po prawej stronie pojawi się nam lista ustawień. Wybieramy „Otwieraj tylko określone aplikacje systemu Windows” i po uruchomieniu pokaże się okno, w którym będziemy mogli podać określone aplikacje.

Jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, to pomocny będzie program "Deskman". Aplikacja ta pozwoli nam nie tylko na blokowanie wybranych programów, ale także zablokuje określone kombinacje klawiszy (np. ctr+alt+del). Dzięki niej będziemy mogli zbudować własne menu bez uprawnień do określonych ustawień systemu.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK