| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz co robić, gdy w komputerze nie ma dźwięku?

Czy wiesz co robić, gdy w komputerze nie ma dźwięku?

Czasami dźwięk w komputerze przestaje działać z niewiadomych powodów. Kilka wskazówek poniżej pozwoli nam na samodzielne rozwiązanie problemu zanim wezwiemy informatyka.

Po pierwsze powinniśmy sprawdzić, czy wszystkie kable od słuchawek i głośników są prawidłowo podłączone do komputera.

Jeśli wszystko jest w porządku,następną czynnością jest sprawdzenie, czy komputer nie został wyciszony. Musimy spojrzeć na ikonkę w prawym dolnym rogu ekranu. Jeżeli ikonka dźwięku jest przekreślona oznacza to, że nasz komputer jest wyciszony. Klikamy wówczas na ikonę i dźwięk zostanie przywrócony.

Jeśli dalej nie ma dźwięku, powinniśmy zajrzeć do ustawień w Panelu Sterowania i wybrać „Sprzęt i dźwięk”.

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Następnie wybierzmy przycisk „Dźwięk”. Otworzy nam się okno, w którym musimy sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są włączone.

Jeżeli wszystkie powyższe metody nie zadziałają, możemy spróbować przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej. Jeśli chcemy wiedzieć jaką kartę dźwiękową posiada nasz komputer, musimy ściągnąć specjalny program. Ja polecam Softwarepatch Everest, który skanuje sprzęt na komputerze.

Gdy już uruchomimy program, musimy odnaleźć zakładkę „Multimedia”, w której będzie podany model naszej karty dźwiękowej. Mając już model, odszukujemy w wyszukiwarce lub na stronie producenta sterownik do karty dźwiękowej i go pobieramy.

Kiedy mamy już pobrany i rozpakowany sterownik, klikamy prawym przyciskiem myszy na folder „Mój komputer”,wybieramy „Właściwości”, następnie zakładkę „Sprzęt” i w tej zakładce opcję „Menadżer urządzeń”.

Otworzy nam się okno, w którym pojawi się określenie „Nieznane urządzenie audio” lub nazwa karty dźwiękowej. Klikając na tą pozycję wybieramy „Właściwości”. Otworzy się kolejne okno, gdzie musimy wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”. Po tej czynności dźwięk w naszym komputerze powinien być przywrócony.

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK