| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz co zrobić żeby program z płyty instalował się automatycznie?

Czy wiesz co zrobić żeby program z płyty instalował się automatycznie?

Jeśli musimy zgrać na płytę program posiadający pliki z rozszerzeniem „.exe” bardzo przydatna jest funkcja autostartu płyty. Nie musimy wtedy szukać odpowiedniego pliku, który rozpocznie instalację. Wystarczy, że włożymy płytę do napędu, a nasz program sam zacznie instalację.

Tworzymy plik o nazwie „autorun.inf” za pomocą „notatnika” – otwieramy go i wpisujemy następujące polecenie: [autorun] open=*.exe icon=*.ico

W miejsce *.exe należy wpisać nazwę pliku z rozszerzeniem .exe, który znajdzie się na płycie.W miejsce *.ico należy wpisać nazwę ikony z rozszerzeniem .ico, która znajdzie się na płycie.Następnie zapisujemy plik pod nazwą „autorun.inf” i zgrywamy na płytę. W ten oto prosty sposób płyta z programem powinna zacząć automatyczną instalację po włożeniu jej do napędu.

Jeśli chcemy wyłączyć opcję autoodtwarzania płyty z menu „Start” wybieramy „Uruchom” i w wolne okienko wpisujemy następującą komendę: „gpedit.msc”. Następnie, w nowym oknie, otwieramy zakładkę „Konfiguracja komputera”, rozwijamy z jej podgrup „Szablony administracyjne” i klikamy na folder „System”. Powinny nam się ukazać elementy systemu po prawej stronie okna. Odszukujemy wśród nich opcję „Wyłącz funkcję Autoodtwarzanie” i klikamy na nią.

Otworzy się nam nowe okno. Jeśli chcemy, aby opcja autostartu została wyłączona zaznaczamy „Włączone” i poniżej w polu „Wyłącz autoodtwarzanie na:” wybieramy „Stacje CD-ROM”, a następnie zatwierdzamy zmiany. Teraz z pewnością płyta nie będzie już sama się uruchamiać.

Kiedy chcemy włączyć tę opcję to w tym samym oknie zaznaczamy „Wyłączone” i zatwierdzamy.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »