| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak zmienić IP w komputerze?

Czy wiesz jak zmienić IP w komputerze?

Zmiana numeru IP jest przydatna do omijania limitów na RapidShare, zachowanie jako takiej anonimowości w sieci czy korzystania z danego serwisu gdy zbanują twoje konto. Oto kilka sposobów zmiany IP.

Skorzystaj z dostępu do Internetu przez niezarejestrowany telefon na kartę - wyjście dość drogie ale gwarantuje anonimowość, bo ewentualne dotarcie do właściciela karty trochę potrwa.

Jeśli masz Neostradę twoje IP zmienia się samo od czasu do czasu lub po rozłączeniu Liveboksa. Chcąc zmienić IP musisz zresetować modem/ router. Można w ten sposób ominąć limity przy ściąganiu plików. Niestety ta metoda nie działa u wszystkich dostawców Internetu a twój provider i tak będzie wiedział kto i kiedy korzystał z danego IP.

Hotspoty - miejsca w mieście gdzie Internet WiFi masz za darmo lub za opłatą. Poszukaj takich miejsc w centrach handlowych, kawiarniach, uczelni, dworcach itp. Dobre wyjście jeśli chcesz zmienić IP na kilka godzin (w zależności ile przebywasz w hotspocie).

Maskowanie IP przez serwer proxy - proxy pośredniczy przesyłaniem danych między serwerem docelowym a komputerem użytkownika. Serwery anonimizujące zachowują dla siebie informacje o twoim IP, a dalej przekazują swój adres.

Bramki proxy - strony, które wyświetlają w ramce zawartość strony na którą chcesz wejść ale podają serwerowi docelowemu zmienione IP. Tak jak zwykłe proxy przechowuje informacje o tobie. Szczególnie przydatne gdy chcesz na chwilę stać się anonimowy, np. dodać komentarz do bloga.

Uwaga! Nie wszystkie bramki proxy kryją skutecznie twoje IP. Zwykłe bramki dostępne w internecie nie dają ci całkowitej anonimowości, ponieważ po adresie widać, że korzystasz z proxy. Wybieraj zatem bramki oznaczone "elite proxy" lub "high anonymous proxy". Jest ich niestety mniej w internecie i trzeba się nieźle naszukać na dzia łające IP, ale to jedyne wyjście, by nie było widać, że korzystasz z proxy. Polecam programy, które same wyszukują działające IP, jak Hide Ip, Hide My IP, Real Hide IP. Pełna wersja jest niestety płatna.

Zdalny komputer - jeśli masz komputer umożliwiający zdalny dostęp np. z uczelni lub pracy, możesz wykorzystać go do zmiany adresu IP. Na takim komputerze możesz pracować zdalnie, a serwer docelowy zobaczy jego adres. Możesz wykorzystać go również jako proxy.

Niezabezpieczona sieci - możesz sprawdzić czy nie znajdujesz się w zasięgu niezabezpieczonej sieci, zwłaszcza jeśli mieszkasz blisko uczelni, centrum handlowego, hotspotu czy nawet na swoim osiedlu. Możesz podkraść sobie Internet od sąsiada tym samym przejmując jego IP;)

System IPREDator - podobnie jak w przypadku proxy pośredniczy w transmisji z serwerem pośredniczącym, który dalej przekazuje dane w naszym imieniu. Różnica polega na tym, że z IPREDatorem łączymy się przez szyfrowany VPN, a dostawca obiecuje, że nie będzie przechowywać danych o użytkownikach (również adresach IP). Za usługę płacisz 15 euro za 3 miesiące. Sprawdza się gdy chcemy np.prowadzić anonimowego bloga.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK