| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak wymienić baterie w pilocie?

Czy wiesz jak wymienić baterie w pilocie?

Niektórzy maja z tym problem. Znam przypadek, w którym pewna osoba włożyła odwrotnie baterie w pilocie. Pilot nie chciał działaś i kupiła nowy.

Jeżeli pilot przestał działaś nie musi to oznaczać, że się zepsuł. Najczęstszym powodem nie działającego pilota są rozładowane baterie. Aby je wymienić postępuj według poniższych wskazówek.

Po pierwsze. Odwróć pilot na stronę która nie zawiera przycisków i poszukaj klapku (najczęściej są one wsuwane lub odchylane) i ją wysuń lub odchyl.

Wyjmij stare baterie i zapamiętaj ich położenie lub zapamiętaj moją sugestie. Wkładaj tak baterie, aby minus znalazł się na sprężynce (baterie oznaczone są + i -). Zaprawieni w bojach wymieniacze baterii robią to intuicyjnie, ale mogą się w niektórych typach pilotów pomylić, ponieważ sprawa wygląda następująco. Ułożenie baterii w pilotach jest rzeczą unormowaną, ale w pilotach pochodzenia radzieckiego baterie ułożone są odwrotnie. Sam kiedyś przejechałem się na pilotach od TV z Rosji.

W odpowiednie miejsce włóż nowe odpowiednie baterie. W pilotach najczęściej znajdują się baterie typu AA (czyli paluszki) oraz mniejsze AAA.

Zamknij lub wsuń klapkę. Jeżeli stosowałeś powyższe rady i nadal pilot nie działa to masz dwie opcje do wyboru. 1. Pilot jest zepsuty. 2. Sprzedali  rozładowane baterie.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »