| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz co zrobić, aby posiadać własny adres e-mail?

Czy wiesz co zrobić, aby posiadać własny adres e-mail?

Jeżeli zaczynasz przygodę z Internetem to nie możesz się obejść bez własnego adresu e-mail. Aby go posiadać, musisz założyć konto pocztowe. Nie martw się założenie i prowadzenie konta pocztowego nic nie kosztuje.

No chyba że wybierzesz konto premium za które będziesz płacił abonament. Konto premium daje niesamowitą pojemność na listy, brak reklam itp. Ale raczej nie masz zamiaru otrzymywać kilku tysięcy listów e-mail dziennie prawda? A teraz zaprezentuje jak założyć konto pocztowe na portalu wp.pl (na każdym innym portalu procedura zakładania konta pocztowego wygląda podobnie).

Na samym początku wejdź na stronę wp.pl (nie musisz przed adresem wpisywać www). Na środku u góry strony znajduje się obrazem przedstawiający kule ziemską z listem i napisem poczta. Kliknij na ten obrazek.

Otworzyła się strona, na której po założeniu konta będziesz się do niego logować. Logowanie następuje przez wpisanie loginu lub adresu e-mail oraz hasła. Ale my jesteśmy na etapie zakładania konta, więc odnajdź na stronie zielony przycisk z napisem załóż konto i kliknij na niego.

Strona przedstawia formularz który musisz wypełnić. Obowiązkowe są tylko i wyłącznie rubryki zaznaczone kolorem żółtym. Na końcu przepisujemy kod z obrazka i klikamy załóż konto.

Na następnej stronie kliknij myszką na napis kliknij tutaj aby zobaczyć podsumowanie. W rubryce dane podstawowe znajduje się twój pierwszy adres e-mail oraz login. W rubryce dostęp za pomocą konta pocztowego (chodzi o programy typu Microsoft Office Outlook 2007 za pomocą których możesz przeglądać pocztę bez potrzeby wchodzenia na stronę www.poczta.wp.pl) znajdują się dane do skonfigurowania klienta w programie tj. adres poczty przychodzącej i wychodzącej (dla poczty na portalu wp.pl).

Klikając w link Kliknij tutaj, aby przejść do swojego konta pocztowego przeniesiesz się po raz pierwszy do swojego konta. Nadawcą twojej pierwszej wiadomości będzie administrator poczty.

I to już koniec poradnika na temat zakładania konta pocztowego. Teraz wystarczy że zapoznasz się z interfejsem poczty który praktycznie jest intuicyjny. Pamiętaj aby nie otwierać listów od nadawców których nie znasz gdyż mogą one zawierać wirusy. Pamiętaj również o tym aby nie podawać swoich danych, haseł oraz innych poufnych danych od osób co do których nie masz zaufania gdyż zdarzają się przypadki wymuszeń tego typu danych za pośrednictwem kont pocztowych.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Juszczuk

Coach

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »