| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Jak wyczyścić ekran laptopa sposobem domowym?

Jak wyczyścić ekran laptopa sposobem domowym?

Laptop, jak wszystko, czego używamy, brudzi się. Najbardziej przeszkadza nam jego brudny ekran. Czy wiesz, jak należy go czyścić?

Zanim metoda bardziej zaawansowana, dobra rada. Spróbuj wyczyścić ekran suchą szmatką z 100% bawełny. Niezbyt silne zabrudzenia poddadzą się od razu. Jeśli są silniejsze, czytaj dalej.

Wyłącz laptopa i odetnij go od wszystkich źródeł prądu, łącznie z baterią.

Przygotuj alkohol izopropylowy, miękką ściereczkę (najlepiej z mikrowłókien) i wodę. Co prawda możesz kupić drogi środek czyszczący, ale wtedy nie byłaby to metoda domowa, a poza tym równie dobry środek zrobisz za chwilę sam.

Alkohol izopropylowy zmieszaj z równą ilością wody (czyli pół na pół). Ważna uwaga – woda musi być destylowana lub dejonizowana.

Tak przygotowany roztwór wlej do rozpylacza (np. po płynie do mycia szyb, ale niech będzie idealnie czysty!). Nie pryskaj na ekran bezpośrednio z rozpylacza.

Rozpyl przygotowany środek na miękką bawełnianą szmatkę lub ściereczkę z mikrowłókien. Najlepiej, by była maksymalnie duża, by nie pozostawiała brudnych smug.

Przecieraj ekran kolistymi ruchami. Wykonuj je szybko i zdecydowanie, ale nie za mocno. Rozkładaj nacisk równomiernie całą dłonią, a być może uda Ci się uniknąć pozostawienia smug.

Uwaga – nie korzystaj z papierowych ręczników itp. Włókna celulozowe mogą skutecznie porysować ekran i całe czyszczenie na nic…

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

aspire one
aspire one

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPDA Biuro rachunkowe

Doradztwo podatkowe, księgowość dla firm i obsługa w zakresie sprawozdawczości, kadr i płac oraz audytu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »