| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Jak naprawić zatkany piksel na ekranie LCD?

Jak naprawić zatkany piksel na ekranie LCD?

Zatkany piksel można skutecznie usunąć, choć metody na to są kontrowersyjne i mogą skutkować całkowitym uszkodzeniem monitora! Jeśli chcesz spróbować, oto one.

Najpierw metoda bezpieczna, czyli próba naprawy przy użyciu specjalnego oprogramowania. Z Internetu pobierz jedną z bezpłatnych aplikacji (DPT, UDPixel). Zainstaluj ją i uruchom. Aplikacja wyświetla bardzo szybko różne kolory, próbując zmienić ładunek elektryczny ciemnej plamki na matrycy. Zanim przejdziesz dalej, koniecznie wypróbuj ten sposób.

Jeśli aplikacje nie pomogły możesz spróbować metody pukania. Włącz monitor i wyświetl jednolity obraz, by łatwo dostrzec miejsce uszkodzenia. Potem jakiś gładko zakończonym przedmiotem (np. długopisem) stukaj w zatkany piksel delikatnie. Wokół powinien pojawiać się biały błysk. Możesz też próbować pukać wokół piksela. Nie zrażaj się, jeśli nie zadziała od razu.

Inny sposób nosi nazwę metody nacisku. Tępo zakończony ołówek lub długopis należy przyłożyć do wyłączonego monitora, najlepiej przez szmatkę, by go nie porysować. Przyłóż go dokładnie w miejscu uszkodzenia, lecz nie za mocno, by nie zepsuć ekranu lub nie doprowadzić do pojawienia się kolejnych zatkanych pikseli. Utrzymując nacisk, włącz monitor. Powinien być naprawiony.

Pamiętaj, że nie naprawisz tak martwych pikseli – one są czarne. Te zatkane są kolorowe.

Pamiętaj też, że nie warto próbować za wszelką cenę. Jeśli monitor nie daje się naprawić, zgłoś się do producenta, który w ramach gwarancji powinien Ci go wymienić.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

LTC Aquila Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi Spółka komandytowa

Kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym i prawnym dla różnych branż i sektorów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »