| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak wydłużyć czas pracy notebooka ?

Czy wiesz jak wydłużyć czas pracy notebooka ?

Komputer przenośny pracujący na baterii ma ograniczony czas pracy. Najczęściej bateria zaczyna „pikać” gdy pracujemy nad czymś ważnym, warto więc przeczytać poniższą poradę i dowiedzieć się jak dzięki ustawieniom systemowym możemy zaoszczędzić trochę energii.

Zmiana ustawień trybów oszczędzania energii we wszystkich Windows wyglądania podobnie (XP, Vista, 7). Operacje te mogą prowadzić do zmniejszenia wydajności komputera należy więc wprowadzać je tylko i wyłącznie gdy pracujemy z niezbyt wymagającymi aplikacjami. Idealnie sprawdza się to podczas podróży lub gdy wykonujemy niezbyt skomplikowane czynności (piszemy, czytamy).

Windows XP 1. W Panelu sterowania otwieramy Opcję Zasilania.2. Sprawdzamy pozycję Hibernacja systemu. Jeśli jest ustawiona na Nigdy, przechodzimy dalej3. Klikamy na zakładkę Hibernacja i zaznaczamy opcję Włącz hibernację. Klikamy na Zastosuj i na zakładkę Schematy zasilania.3. Teraz Z listy Schematy zasilania wybieramy opcję Maksimum baterii.

Po zastosowaniu powyższych ustawień komputer nieco zwolni, zyskamy natomiast dłuższy czas pracy na baterii. Ustawienia oszczędzania energii można zmieniać dowolnie i dostosowywać do własnych potrzeb.

Wspomniana wyżej Hibernacja polega na zapisaniu zawartości RAM-u na dysku twardym, uruchomienie komputera trwa ok. kilkadziesiąt sekund. W przypadku Wstrzymania systemu, wyłącza się ekran i dysk twardy, a cały stan zapisuje się w RAM. Uruchomienie komputera trwa dosłownie kilka sekund.

Windows Vista i 71.. W Panelu sterowania w zakładce sprzęt i dźwięk, otwieramy opcję zasilania.2. Zaznaczamy pozycję Oszczędzanie energii. Od tej chwili notebook będzie zużywał jej znacznie mniej ,ale będzie pracował wolniej, nawet gdy podłączymy go do zasilania sieciowego. 3. Jeśli chcemy więc przyspieszyć z powrotem nasz komputer klikamy na pozycję Zmień ustawienia planu. W nowym oknie możemy dostosować ustawienia do własnych preferencji.4. Musimy jeszcze wejść w opcje Zmień zaawansowane ustawienia zasilania by w otwartym oknie przewinąć listę w dół aż do wiersza Zarządzanie energią procesora. Klikamy na niego podwójnie, aby edytować5. Teraz musimy wprowadzić takie ustawienia aby procesor przy zasilaniu sieciowym w razie potrzeby pracował z pełną prędkością. Klikamy na Podłączony i w pole obok wpisujemy wartość 100. Potwierdzamy OK.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK