| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Jak stworzyć wiele folderów (Windows XP/Vista/7)

Jak stworzyć wiele folderów (Windows XP/Vista/7)

Tworzenie folderów w systemie Windows jak wiemy jest banalnie proste. Porada dotyczy natomiast sytuacji gdy od razu potrzebujemy wykreować kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych katalogów (a nie chcemy klikać każdy po kolei).

 Aby tego dokonać w trybie ekspresowym musimy użyć Wiersza poleceń. W Windows XP klikamy na START -> Uruchom..., w wyświetlonym oknie wpisujemy cmd i potwierdzamy Enter

 Jeżeli używamy Visty lub Windows 7, klikamy na przycisku START , w pole Wyszukaj programy i pliki wpisujemy Wiersz polecenia i wciskamy Enter.

 Obsługa Wiersza poleceń została udoskonalona od czasów DOS-a. Aby stworzyć nowe foldery po pierwsze należy przejść do katalogu w którym mają powstać.

 Najłatwiejsza metoda to wpisanie komendy „Cd” a po spacji w oknie Eksploratora klikamy na wybrany folder i przeciągamy go do okna Wiersza poleceń. Ścieżka dostępu zostanie automatycznie wygenerowana, my tylko klikamy Enter aby wejść do katalogu.

 Aby stworzyć nowe foldery klikamy komendę md, wciskamy spację i wpisujemy nazwy kolejnych folderów (oddzielając je oczywiście spacją). Po wpisaniu ostatniej nazwy wciskamy Enter i zamykamy Wiersz poleceń.

 Foldery o wpisanych przez nas nazwach zostaną automatycznie utworzone w wybranym katalogu.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

windows logo
windows logo

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Net Jacek Adamczak

Kancelaria Podatkowa - Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »